Międzybórz: Daniel Duś został wicemistrzem województwa w skoku wzwyż

Mirosław Adamek
Młodzi lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu odnosili sukcesy podczas finału mistrzostw województwa dolnośląskiego.

Najpierw z tarczą wrócili młodzi lekkoatleci Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu z zawodów strefy wrocławskiej w lekkoatletyce w konkurencjach indywidualnych, które odbyły się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim. Mistrzem strefy wrocławskiej (dawne województwo wrocławskie) w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 47,5 m została Jagoda Marczak.
Wicemistrzem w biegu na dystansie 300 m z wynikiem 46,52 został Kacper Kowalski. Wicemistrzem strefy została sztafeta 4 x 100 metrów chłopców biegnąca w składzie: Daniel Duś, Maciej Sobczak, Karol Pacyna i Kacper Kowalski. Chłopcy uzyskali czas 56,53 s. Trzecie miejsce w biegu na dystansie 60 m z czasem 8,48 s zajął Maciej Sobczak. Szóste miejsca zdobyli: Daniel Duś w skoku wzwyż – z wynikiem 135 cm, Karol Pacyna w rzucie piłeczką palantową – wynikiem 49 m. Bardzo dobry wynik 1.59,28 w drugim swoim starcie na dystansie 600 metrów uzyskała Marcelina Kieszkowska. Wszyscy uczniowie uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

25 maja, ponownie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, odbyły się finały mistrzostw województwa w lekkoatletyce. W trudnych warunkach, w chłodzie i deszczu, rywalizowali najlepsi zawodnicy w województwie wyłonieni z zawodów strefowych. W konkurencji skoku wzwyż II miejsce z wynikiem 135 cm zajął Daniel Duś, zyskując tytuł wicemistrza województwa. W konkurencji rzutu piłeczka palantową VI miejsce z wynikiem 45 m zajęła Jagoda Marczak.
W biegu sztafetowym 4x100 metrów sztafeta naszej szkoły z czasem 56.42 zajęła bardzo dobre VI miejsce wśród 12 najlepszych sztafet w województwie. Sztafeta wystąpiła w składzie: Daniel Duś, Maciej Sobczak, Damian Cieśla, Kacper Kowalski.
Wyniki i miejsca pozostałych uczniów: bieg na dystansie 300 m chłopców – Kacper Kowalski, czas 47,05 – XI miejsce, bieg na dystansie 600 m dziewcząt – Marcelina Kieszkowska, czas 2,00,34 – XII miejsce, bieg na dystansie 60 m chłopców – Maciej Sobczak, czas 8,76 – XIII miejsce, rzut piłeczką palantową chłopców – Karol Pacyna, wynik 45 metrów – XVII miejsce.
W klasyfikacji drużynowej chłopców nasza szkoła zajęła VII miejsce wśród 50 sklasyfikowanych szkół finału.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt badurówka zajęła XXVIII miejsce wśród 45 sklasyfikowanych szkół finału.