MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Międzybórz: Setne urodziny pani Heleny Król (GALERIA)

Beata Hadas
Fot. Danuta Piasecka
Mieszkanka gminy Międzybórz - pani Helena Król - obchodziła 27 lutego br. setne urodziny. Z tej okazji burmistrz Międzyborza Jarosław Głowacki oraz kierownik Oddziału Terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Oleśnicy Wojciech Kociński przygotowali dla jubilatki niespodziankę.

Jarosław Głowacki wraz z Wojciechem Kocińskim odwiedzili panią Helenę w domu. Były kwiaty i życzenia długich lat życia w zdrowiu i dobrej formie. Przekazali również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskego, w których dziękowano jubilatce „za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości” a także życzyli dobrego zdrowia, pomyślności oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata.

Pani Helena urodziła się 27 lutego 1920 roku w Fajum, obecnie w województwo wielkopolskie. W 1945 roku wyszła za mąż za Józefa Króla i zamieszkała wraz z mężem w miejscowości Czempisz. Urodziła dwie córki i syna. W roku 1959 zamieszkała z rodziną na terenie gminy Międzybórz w miejscowości Oska Piła. Po śmierci męża zamieszkała z córką Józefą w Międzyborzu.

Pani Helena ma 6 wnucząt, 12 prawnuków i praprawnuczkę. Z mężem przeżyła 63 lata.

Atmosfera spotkania wprawiła jubilatkę w dobry nastrój. Warto zauważyć, że, pomimo upływu lat, pani Helena cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i radości. Pani Helenie dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych.

Oprac. wg informacji UMiG Międzybórz

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto