Zbierajmy razem!

2013-09-23 21:57:24

Co może zdziałać jedna plastikowa zakrętka? Nic, ale kilka ton to już pokaźna ilość i kwota na stworzenie idealnych warunków pracy dla harcerzy z Hufca Syców. Podobnie jest z liczbą zbierających osób: jedna osoba zbiera średnio kilkanaście kilogramów rocznie. Dlatego potrzeba kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy osób żeby akcja odniosła sukces!
Ta akcja nie tylko uczy nas ekologii ale także wrażliwości na potrzeby innych.
Żeby komuś pomóc nie koniecznie trzeba wspierać kogoś pieniędzmi, bo nie wszyscy mogą w ten sposób pomóc innym. Żeby pomóc poprzez zakrętki wystarczy trochę dobrej woli oraz chęci.
Jednym z praw harcerskich jest przecież prawo, które mówi m.in., że Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim; harcerz miłuje przyrodę... Tym razem poprzez zbieranie plastikowych zakrętek chcemy wspomóc finansowo nasz Hufiec ZHP gdzie najwięcej rzesza młodych ludzi z terenu, gminy Syców, Międzyborza a nawet Twardogóry.

Akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem wielu środowisk nie tylko harcerskich ale również zakładów pracy, szkół, przedszkoli oraz urzędów. Najgorliwsi w akcji okazują się najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. Aby usprawnić przekazywanie zakrętek dla wszystkich ludzi dobrej woli uruchomiliśmy kilka punktów do których można się zgłaszać i przekazywać zakrętki.

Wszystkich chętnych do włączenia się w akcję proszę o kontakt pod numerem telefonu 722-272-314.


Punkty zbiórek:

-Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu.

-Syców ul.Koscielna 16 (budynek Hufca na stadionie)

Jesteś na profilu Honorata Sokół - stronie mieszkańca miasta Syców. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj