18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Najskuteczniejszym dyrektorem placówki oświatowej został Czesław Berus

Dawid Samulski
Fot. Beata Samulska
Nasz plebiscyt na najskuteczniejszego dyrektora placówki samorządowej w regionie dobiegł końca. W zmaganiach, które rozpoczęliśmy 8 maja, zwyciężył Czesław Berus

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Międzyborzu to nie jedyny przedstawiciel tej gminy w pierwszej piątce laureatów. Na miejscu czwartym uplasował się bowiem Franciszek Fąka, kierujący tamtejszym Gimnazjum. Świetnie wypadła również mała, typowo rolnicza, gmina Dziadowa Kłoda, której dwie przedstawicielki także znalazły się w pierwszej piątce. To Renata Kokot z Gimnazjum i Jadwiga Mocek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłowicach. Barw Sycowa do samego końca dzielnie broniła Lidia Szpytma, która zajęła miejsce drugie.
Jak zwykle w tego typu konkursach, Czytelnicy i internauci zmobilizowali się pod sam koniec, gdyż to w ostatnim tygodniu zostało oddanych najwięcej głosów. Dla rodziców lub uczniów była to okazja do wyrażenia wdzięczności dla swojego kandydata.

Czterdzieści lat minęło...
Czesław Berus urodził się 20 lipca 1951 roku w Sycowie. Trzy lata później wraz z rodzicami zamieszkał w Międzyborzu. Tutaj ukończył Szkołę Podstawową, a w 1969 roku w Odolanowie – Liceum Ogólnokształcące. Po szkole średniej rozpoczął pracę nauczyciela świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Twardogórze, ucząc się jednocześnie w Studium Nauczycielskim w Jeleniej Górze, a potem studiując na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Po ukończeniu uczelni, w 1972 roku podjął pracę nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Międzyborzu. Dyrektorem międzyborskiej podstawówki Czesław Berus jest od 1992 roku. Ma dwóch synów – Przemysława i Rafała – którzy pokończyli studia i prowadzą własną firmę. Receptę na skuteczność działania zwycięzca naszego plebiscytu podaje w "Gazecie Sycowskie" z 19 czerwca.

Oni kandydowali:
Elżbieta Dzięcielska-Babiarz - SP nr 2 w Sycowie, Czesław Berus - SP w Międzyborzu, Jolanta Błach - SP w Drołtowicach, Mieczysława Czapka - SP w Kraszowie, Mariola Dutkowska - SP w Szczodrowie, Franciszek Fąka - Gimnazjum w Międzyborzu, Andrzej Filipiak - ZSP w Twardogórze, Zbigniew Filipiak - Gimnazjum w Sycowie, Maria Lidia Gerus - SP nr 1 w Twardogórze, Małgorzata Janicka - Przedszkole „Bajka" w Międzyborzu, Patrycja Kalinowska - Niepubliczne Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, Anna Kamińska - SP w Stradomi Wierzchniej, Ewa Kisiel - Niepubliczne Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sycowie, Renata Kokot - Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie, Halina Kozan - Zespół Szkół w Perzowie, Jadwiga Mocek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach, Joanna Nowak - Przedszkole nr 1 w Sycowie, Marek Pawlicki - Zespół Szkół Specjalnych w Twardogórze, Grzegorz Pfeiffer - Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie, Zdzisław Prusak - SP w Bukowinie Sycowskiej, Edyta Pciak-Rogala - SP nr 2 w Twardogórze, Elżbieta Rybak - SP w Działoszy, Jolanta Rzemyk - Przedszkole nr 2 w Sycowie, Anna Siwa - Gimnazjum w Twardogórze, Renata Szmajek - SP w Grabownie Wielkim, Lidia Szpytma - Przedszkole nr 3 w Sycowie, Artur Tokarz - Zespół Szkół w Trębaczowie, Jolanta Trela - SP nr 1 w Sycowie, Barbara Trokowicz - LO w Sycowie, Jacek Urbański - ZSP w Sycowie, Leszek Urbański - Gimnazjum w Perzowie, Anna Wrześniacka - Publiczne Przedszkole w Twardogórze, Jolanta Zawadzka - ZSP w Międzyborzu, Magdalena Żerebecka - SP w Goszczu.

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Dodaj ogłoszenie