18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Napisz scenariusz do pierwszego sycowskiego musicalu i wygraj 500 zł

RedakcjaZaktualizowano 
„2. Linia Metra”, wyreżyserowana przez Katarzynę Piórkowską, miała owacyjne przyjęcie. A jakie mieć będzie pierwszy sycowski musical, do którego scenariusz może napisać każdy z nas?
„2. Linia Metra”, wyreżyserowana przez Katarzynę Piórkowską, miała owacyjne przyjęcie. A jakie mieć będzie pierwszy sycowski musical, do którego scenariusz może napisać każdy z nas? Fot. Dawid Samulski
Pamiętasz „2. Linię Metra", podobała Ci się? I Ty możesz zostać autorem scenariusza podobnego musicalu. Pierwszego typowo sycowskiego. Poniżej regulamin.

Regulamin konkursu na scenariusz pierwszego Sycowskiego Musicalu:

Organizator
Organizatorem konkursu jest Komisja Musicalu, Towarzystwo Miłośników Sycowa, burmistrz Miasta i Gminy Syców; zwani dalej organizatorem
Patronat medialny: Gazeta Sycowska

Cele Konkursu
Celem konkursu jest wyłonienie scenariusza na podstawie, którego powstanie pierwszy sycowski musical
Promocja talentów pisarskich.

Warunki uczestnictwa
Udział w konkursie jest otwarty, niezależnie od narodowości, płci, wykształcenia czy innych cech uczestnika.
Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
Udział mogą brać osoby powyżej 14 roku życia.
Organizator zastrzega sobie prawo do niewybrania żadnej pracy.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w scenariuszu.
Do konkursu mogą być zgłaszane tylko scenariusze wykonane osobiście przez uczestnika, do których przysługują uczestnikowi nieograniczone autorskie prawa osobiste i majątkowe, a także nie naruszające praw właścicieli do wizerunków obiektów zastrzeżonych w Urzędzie Patentowym.
Wybrany scenariusz będzie nagrodzony nagrodą pieniężną w wysokości 500 zł
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na łamach „Gazety Sycowskiej" oraz na portalu sycow.naszemiasto.pl w dniu 04.11.2013
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych lub danych osoby trzeciej przez uczestników. Podanie nieprawdziwych danych skutkuje odebraniem prawa do nagrody.
Autor może wysłać dowolną ilość prac.
Do każdej pracy uczestnik dołącza oświadczenia w imieniu niepełnoletnich, wszelkie oświadczenia woli składa osoba uprawniona do reprezentowania,
Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem i numerem telefonu
Zwycięska praca zostanie wyłoniona przez komisję.

Zasady konkursu
Scenariusz musi zawierać:
Opis scen zawierający dokładne i rozwinięte didaskalia.
Charakterystykę bohaterów uwzględniającą ich cechy wewnętrzne (naturę, charakter, usposobienie) i zewnętrzne (wygląd, styl bycia, kostiumy)
Pełne dialogi.
Co najmniej jeden wątek nawiązujący do Sycowa.
Elementy scenografii.
Konkurs jest moderowany przez organizatora. Moderacja w konkursie polega na prawie organizatora do niedopuszczeniu do konkursu, bez konieczności poinformowania o tym uczestnika, scenariusza, który:
1) narusza prawo obowiązujące w Polsce 
2) narusza prawa i uczucia osób trzecich
3) zawiera treści powszechnie uznane za społecznie niewłaściwe i naganne moralnie (np. scenariusze zawierające treści obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, nawołujące do nienawiści i przemocy)
4) zawiera wizerunki obiektów, będących znakami zastrzeżonymi w Urzędzie Patentowym 
5) zawiera treści o charakterze komercyjnym (reklamy)
6) narusza inne postanowienia zawarte w regulaminie konkursu.
Scenariusz ma być napisany w formie elektronicznej w doc. (plik tekstowy)

PRAWA AUTORSKIE 
5.1. Uczestnik konkursu poprzez dokonanie zgłoszenia, oświadcza, że przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie oraz prawa pokrewne do scenariusza.
5.2. Uczestnik upoważnia nieodpłatnie organizatora  do korzystania (w sposób nieograniczony czasowo i terytorialnie) w dowolnym celu, a w szczególności choć niewyłącznie w wydawnictwach i pozostałych mediach organizatora, w zakresie wszystkich pól eksploatacji obejmujących w szczególności:
a. utrwalenie i zwielokrotnienie poligraficzne lub podobną techniką, a także utrwalenie w części lub w całości i zwielokrotnienie plastyczne, fotograficzne, utrwalenie i zwielokrotnienie audiowizualne, w formie zapisu cyfrowego, magnetycznego, niezależne od standardu, systemu lub formatu,
b. wprowadzenie do pamięci komputera,
c. nagrywanie na urządzeniach służących do wielokrotnego odtwarzania za pomocą nośników tekstu, nie wyłączając nośników cyfrowych i/lub optycznych, w tym powielanie, rozpowszechnianie i odtwarzanie tekstu, a także innego ich używania zgodnie z postanowieniami Regulaminu,
d. wprowadzenie do obrotu, rozpowszechnianie i dzierżawa, najem, użyczenie, elektroniczne udostępnienie na zamówienie egzemplarzy oraz ich kopii, nie wyłączając wykorzystania techniki multimedialnej, sieci internetowej, sieci komórkowych i innych sieci tego rodzaju lub działających podobnie,
e. nadanie przekazywanie, odtwarzanie i emitowanie w audycjach w środkach masowego przekazu, po utrwaleniu na nośnikach obrazu,
f. nadawanie, przesyłanie lub udostępnianie za pomocą wizji przewodowej lub bezprzewodowej przy pomocy jakichkolwiek środków technicznych, retransmisję przewodową lub bezprzewodową przy pomocy jakichkolwiek środków technicznych, w tym za pośrednictwem satelity, niezależnie od standardu, systemu lub formatu,
g. wykorzystanie do celów marketingowych i/lub promocji, w tym reklamy, sponsoringu, productplacement, public relations, promocji sprzedaży Organizatora;
h. inne przypadki rozpowszechniania utworu, w tym wyświetlanie lub publiczne odtwarzanie tekstu i jego utrwaleń
i. dokonywanie opracowań tekstu, w tym prawo dokonywania obróbki komputerowej oraz wprowadzania zmian i modyfikacji tekstu, w szczególności ze względu na wymogi techniczne związane z określonymi powyżej sposobami rozpowszechniania i publicznego rozpowszechniania utworu, jak również wykorzystywania takich opracowań i zezwalania na wykorzystywanie opracowań.
5.3. Uczestnik wyraża zgodę na oznaczenie autorstwa tekstu scenariusza rozpowszechnianego zgodnie z niniejszym regulaminem.
5.4. Uczestnik wyraża zgodę na publikowanie i rozpowszechnianie następujących danych: imię, nazwisko i/lub pseudonim/nick, miejsce zamieszkania, przy czym wyraża również zgodę na korzystanie tekstu scenariusza, w tym w szczególności jego publiczne udostępnianie anonimowo, w celach marketingowych związanych z ofertami i komunikacją organizatora,
5.5. Ponadto uczestnik zrzeka się jakiegokolwiek wynagrodzenia za korzystanie ze scenariusza zgodnie z niniejszym regulaminem, w tym w szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie scenariusza na stronie internetowej oraz inne przypadki publicznego udostępniania scenariusza.
5.6. Uczestnik konkursu dodatkowo zapewnia, że osoby występujące lub uwiecznione w treści scenariusza, a także ewentualni współtwórcy, nie będą dochodzić od organizatora wynagrodzenia za korzystanie ze scenariusza zgodnie z niniejszym regulaminem, w tym w szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie scenariusza na stronie internetowej oraz inne przypadki publicznego udostępniania scenariusza, nie będą także wykonywały autorskich praw osobistych lub, odpowiednio, praw osobistych artysty , a w szczególności nie będą domagali się wskazywania i sposobu wskazywania ich jako współautora czy wykonawcy.
5.7. Organizatorowi przysługuje prawo zatrzymania nadesłanych na konkurs plików zawierających tekst scenariusza i wszelkie nadesłane wraz z nim treści, których własność przechodzi nieodpłatnie na organizatora z chwilą wydania.
5.8. W przypadku wystąpienia wobec organizatora przez osoby trzecie z roszczeniami z tytułu naruszenia praw autorskich lub dóbr osobistych osób trzecich związanych z korzystaniem ze scenariusza, Uczestnik pokryje koszty i zapłaci odszkodowania związane z roszczeniami takich osób.
5.9. Upoważnienia opisane w ust. V niniejszego regulaminu są nieograniczone czasowo i terytorialnie.

Kontakt:
W przypadku pytań odnośnie konkursu prosimy przesyłać na adres e-mail: musical.sycow@o2.pl

Termin i miejsce nadsyłania prac
Prace prosimy nadsyłać do dnia 30 października 2013 włącznie pod adres mailowy musical.sycow@o2.pl

Skład komisji: Magdalena Białek, Martyna Gołdyn, Mariusz Mycka, Katarzyna Piórkowska, Tomasz Romanowski, Joanna Witiw, Bartosz Zajdler.

polecane: Flesz: Historyczny sukces Polki. Mamy Nagrodę Nobla!

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3