Nieudany początek roku dla Rośka Syców

Adam Besz
Nieudany początek nowego roku dla Rośka Syców. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza przed własną publicznością wyraźnie polegli w starciu przeciwko liderowi tabeli.

Rywalem sycowskich siatkarzy, którzy grali we własnej hali był lider tabeli II- Astra Nowa Sól. Sycowianie nie sprostali przeciwnikowi, przegrywając 0:3.

Premierowa partia sobotniego spotkania była wymianą ciosów z obu stron. Zwycięzcę tego seta rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, a nim okazali się goście, triumfując 29:27. Druga część to znacznie słabsza gra Kacpra Krawczyńskiego i spółki, a to poskutkowało przegraną do 16.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set również w wykonaniu sycowian był słaby. Początkowa faza to gra punkt za punkt, ale później zespół z Nowej Soli zaczął dochodzić do głosu i tę partię także zapisał na swoje kontu, wygrywając 25:17 i całe spotkanie bez straty seta.

W tabeli zespół prowadzony przez Mariusza Dutkiewicza znajduje się na ostatnim, dziewiątym miejscu. Na swoim koncie mają zaledwie pięć punktów. W kolejnym spotkaniu rywalem sycowian będzie piąty w tabeli KS Bielawianka-Bester Bielawa.

Siatkarz: Muszyński, Mucha, Bogucki, Krawczyński, Rzadkowski, Dąbrowski, Siwiec, Michalczyk, Gębarzewski, Demcio, Gawłowski, Makówka, Kadłubek, Kowalczyk, Serek.