Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pogoń Syców przegrywa mecz

WD
ilustracyjne
W niedzielnym meczu 23. kolejki Pogoń Syców przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Widawą Kiełczów. Z kolei zespół U-23 zmierzył się z Postolinem.

Dwa trafienia dla gospodarzy padły łupem Łukasza Herbusia oraz Tomasza Brodko. Początkowe minuty spotkania były bardzo chaotyczne, piłkarze obu drużyn często tracili piłkę, dużo było niecelnych podań. Brakowało za to odważnych kreatywnych długich piłek i nieszablonowych rozwiązań. Także statystyka celnych strzałów, uwzględniając obie drużyny, była niezwykle skąpa. W 20. minucie dłuższym podaniem został uruchomiony Szymon Balcer, który wpadł w pole karne i został sfaulowany przez defensora gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Bartosz Jordan, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza Widawy i wynik wciąż brzmiał 0:0. W kolejnych minutach dwukrotnie uderzał Balcer, ale nie były to strzały, które mogłyby zaskoczyć Opałkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jej przebieg nie mógł zadowalać. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć choćby jednej klarownej sytuacji bramkowej, oglądaliśmy dużo indywidualnych błędów i mało piłkarskiej maestrii. W 54. minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy zawodnicy Pogoni nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego. Ta spadła pod nogi Herbuś, który bez namysłu uderzył i pokonał zasłoniętego Janickiego. W kolejnych minutach Pogoń przeważała, szukając wyrównania. Dwukrotnie przed szansą pokonania bramkarza stanął Szymon Balcer, ale nie wykorzystał żadnej z nich. Na murawie nie brakowało za to negatywnych emocji, głównie ze strony zawodników gospodarzy. Oglądaliśmy sporo nieczystych zagrań, prowokacji oraz niesportowych zachowań. Sędzia niejednokrotnie musiał interweniować pokazując zawodnikom żółte kartki, by nieco utemperować ich temperament. Sycowianie szukali wyrównującej bramki, ale w dogodnych sytuacjach razili nieskutecznością. W końcowych minutach spotkania gospodarze wyprowadzili skuteczny kontratak, który na bramkę zamienił Łukasz Brodko, tym samym ustalając wynik spotkania na 2:0.

23. kolejka KEEZA Klasa A gr. Wrocław III

Widawa Kiełczów - Pogoń Syców 2:0 (0:0) Bramki: 54. Łukasz Herbuś, 88. Tomasz Brodko.
Widawa Kiełczów: Opałka - Ulatowski, Górniak, Szydełko (75. Kiełkowski), Brodko, Lew (88. Małolepszy), Herbuś, Biernacki, Stasiak, Wójcik (52. Jagodziński), Zdun (88. Kowalski).
Pogoń Syców: Janicki - Dembny M. (80. Białek), Czuliński, Dunajski (46. Balcer Ł.), Traler, Dryka (65. Stanek), Górny P., Balcer Sz. (82. Baszak), Dembny, Poręba, Jordan.

Pozostałe mecze: Burza Bystrzyca - Polonia Wrocław 2:0, Piast Nadolice - KS Brochów (Wrocław) 1:3, KS Łozina - Widawa Bierutów 1:5, Widawa Kiełczów - Pogoń Syców 2:0, Polonia Miłoszyce - Iskra Pasikurowice 4:1, Dąb Dobroszyce - Borowianka Borowa 7:0, KS Dobroszów - Czarni Chrząstawa 2:0, WKS Wilczyce - Długołęka 2000 6:1.

16. Iskra Pasikurowice 23 18 40-62

Następna kolejka (14.05-15.05): Polonia Wrocław - WKS Wilczyce, Długołęka 2000 - KS Dobroszów, Czarni Chrząstawa - Dąb Dobroszyce, Borowianka Borowa - Polonia Miłoszyce, Iskra Pasikurowice - Widawa Kiełczów, Pogoń Syców - KS Łozina, Widawa Bierutów - Piast Nadolice, KS Brochów (Wrocław) - Burza Bystrzyca.

Mecz na remis, ale niedosyt pozostaje

W niedzielne przedpołudnie zespół U23 udał się na wyjazd do Postolina, by zmierzyć się z miejscowym UKS-em. Sycowianie spotkanie rozpoczęli nerwowo, od kilku niedokładnych podań. Co skończyło się utratą dwóch bramek. Dla przyjezdnych był to kubeł zimnej wody, po którym znaleźli sposób na konstruowanie akcji i przejęli inicjatywę w spotkaniu. Kontaktową bramkę dla Pogoni zdobył Denis Lulkowski strzałem z rzutu wolnego. Po przerwie padła bramka wyrównująca. Po wymianie kilku podań piłkę do bramki skierował Wojtek Bednarek. Kilka minut później Sycowianie znów musieli gonić wynik. Ostatnią bramkę w meczu, na wagę cennego punktu zdobył Kacper Michałczyk precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Po meczu trener Kacper Michałczyk skomentował: „Czujemy lekki niedosyt, ponieważ przeciwnik na pewno był w naszym zasięgu. Nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Cieszę się, że wreszcie przełamaliśmy niemoc strzelecką i udało się zdobyć punkt na wyjeździe.”.

18. kolejka KEEZA Klasa B gr. Wrocław III
KS Postolin - Pogoń Syców U23 3:3 (2:1) Bramki: 10. Michał Barszczewski, 22. Filip Wąsik, 58. Marcin Michalak; 25. Denis Lulkowski, 48. Wojciech Bednarek, 65. Kacper Michałczyk.
KS Postolin: Czarny - Michalak, Duda, Wąsik, Gil, Barszczewski, Piotrowski, Jasiński, Czerwiński, Babiarz, Kasprowicz,
Pogoń Syców U23: Mieszała - Lulkowski, Sawicki, Genczelewski, Bednarek, Mazurek, Luźniak (60. Mierzwa), Jarczak (72. Cywiński), Ślusarek, Poręba (65. Michałczyk), Nowacki.

Pozostałe mecze: Piast Dobrzeń - Perła Węgrów 2:3, Pogoń Cieszków - Polonia Grabowno Wielkie 3:1, AP Oleśnica - Grom Szczodrów 2:4, Widawa Stradomia - KS Gręboszyce 2:3, KS Łazy Wielkie - KS Dziadowa Kłoda 2:4, Olimpia Bukowinka (pauza).

1. Perła Węgrów 18 47 86-20
2. Grom Szczodrów 18 41 62-34
3. Olimpia Bukowinka 17 40 46-18
4. KS Gręboszyce 18 39 48-21
5. AP Oleśnica 17 30 45-33
6. Pogon Cieszków 17 24 32-33
7. Polonia Grabowno Wielkie 18 23 40-40
8. KS Łazy Wielkie 17 20 31-38