Zapas soli, piasku i sprzęt stojący w gotowości to bilans Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy, który jest już gotowy na przyjście zimy w sezonie 2019/2020.

Jak przekazał dyrektor ZDP Krzysztof Górecki, w ramach przygotowania do zimowego utrzymania dróg, ZDP w Oleśnicy posiada prawie 750 ton piasku, 75 ton soli oraz 120 ton gotowej do użycia mieszanki piasku z solą. Tak przedstawiają się bieżące stany magazynowe, pozwalające na uruchomienie zimowego utrzymania dróg, wówczas gdy zajdzie taka potrzeba. - Na cały okres zimowy 2019/2020 zaplanowana jest jeszcze dostawa 4,5 tys. ton piasku i 850 ton soli. Zakupy i dostawa będą realizowane sukcesywnie, według potrzeb i w oparciu o ceny z przeprowadzonych przetargów - dodaje Górecki.

A co ze sprzętem?
Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy dysponuje pięcioma zestawami pługów ciągnikowych, ale niestety, w większości już wysłużonych. Dwa pługi obsługują obwód drogowy w Sycowie, trzy są w dyspozycji obwodu drogowego Oleśnica. W obwodzie drogowym w Oleśnicy jest wykorzystywana również jedna piaskarka ciągnikowa.

- Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg realizowane również będą przy użyciu około 10 pługo-piaskarek, będących w dyspozycji ZDP, na podstawie zawartych umów z podmiotami zewnętrznymi, wyłonionymi w drodze przetargów. Część tego sprzętu obsługiwać będzie obwód drogowy w Sycowie, a część obwód w Oleśnicy. W ramach tych umów mają być utrzymywane również odcinki dróg wojewódzkich. Teren powiatu oleśnickiego to około 460 km dróg powiatowych oraz ponad 85 km wojewódzkich - wyjaśnia Górecki i dodaje, że łączna długość dróg powiatowych wyróżnia nasz powiat w skali całego województwa. - Powiat oleśnicki stanowi swego rodzaju ewenement. Jesteśmy w ścisłej czołówce powiatów na Dolnym Śląsku posiadających tak dużą ilością swoich dróg. Skutkiem tego są wysokie koszty ich utrzymania, a po drugie sprzęt do utrzymywania dróg zimą nie może być wszędzie i natychmiast, gdyż jego dotarcie wymaga czasu - puentuje dyrektor ZDP.

A jak sprawy wyglądają w Sekcji Dróg Miejskich w Oleśnicy?
W magazynie jest już sól i piasek. W gotowości stoją także dwa zestawy pługopiaskarka na samochodach ciężarowych i dwa zestawy pługopiaskarek na ciągniku rolniczym, a także pług odśnieżny na koparce. - Na początku grudnia nastąpi dostawa pojazdu - zestaw pługopiaskarka na mini samochodzie ciężarowym, który będzie służł do utrzymania alejek parkowych i ścieżek rowerowych - dowiadujemy się w SDM.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!