Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plany rozwojowe Włocławka przedstawione

redakcja
redakcja
W piątek prezydent Włocławka Andrzej Pałucki spotkał się w magistracie z radnymi Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedstawił im plany rozwojowe Włocławka na najbliższe lata

Jednocześnie poprosił o lobbowanie w Sejmiku na rzecz włocławskich inwestycji. W spotkaniu wzięli udział radni Stanisław Pawlak, Krystian Łuczak, Jan Wadoń oraz Wojciech Jaranowski. W imieniu członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia w spotkaniu uczestniczyli Sławomir Bieńkowski i Marcin Dąbrowski. Podobne spotkania będą odbywać się cyklicznie.
PLANY ROZWOJOWE GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK
I.  Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Działanie 3.2. Rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej
Aplikacja w ramach konkursu zamkniętego – ogłoszenie o naborze w lutym 2011 r.
„Przebudowa budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Żeromskiegowe Włocławku na Zakład Opieki Pielęgnacyjnej".
Beneficjent: Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej we Włocławku.
Celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych w mieście Włocławek. W ramach realizacji zadania powstanie zakład opieki pielęgnacyjnej, który pomieści1-2 osobowe pokoje przeznaczone dla 45 chorych. Zostanie zbudowana część socjalna, blok żywieniowy, pokoje rehabilitacyjne, gabinety zabiegowe. Pacjenci będą otoczeni całodobową opieką pielęgniarską i lekarską. Oferta zakładu będzie skierowana w szczególności do osób starszych, jak również takich, które wymagają rehabilitacji po wypadkach komunikacyjnych po pobycie w szpitalu. Z czasem planuje się wprowadzenie udzielania świadczeń udzielanych w zakresie pielęgnacji i rehabilitacji w domach ww. pacjentów.
Planowany okres realizacji to: grudzień 2010 r. – czerwiec 2011 r.
Koszt inwestycji to 7 234 969,00 PLN.
Planowana kwota dofinansowania: 4 702 730,00 PLN
Stan zaawansowania prac: trwają roboty budowlane, przygotowywana jest dokumentacja aplikacyjna o środki unijne z RPO WK-P..
Działanie 6.2. Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych
Aplikacja w ramach konkursu zamkniętego Nr 56/VI/6.2./2010
– nabór wniosków do 08.07. 2011 r.
„Turystyczne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego - II etap".
Beneficjent - Gmina Miasto Włocławek.
Przedmiotem inwestycji jest stworzenie zalecza technicznego i bazy noclegowo – rekreacyjnej (sanitariaty, pole namiotowe, campingowe, boisko sportowe i plac zabaw)dla przystani zlokalizowanej na lewym brzegu Wisły, poniżej wejścia do istniejącego basenu postojowego zaplecza Stopnia Wodnego Włocławek z niezbędną infrastrukturą techniczną.W tym celu zostanie wykonany szereg działań, z których najważniejszymi są: przygotowanie terenu pod inwestycję, uzbrojenie terenów w media, zagospodarowanie terenu w ciągi komunikacyjne i małą architekturę (ławki, ławy biwakowe, kosze na śmieci, wyposażenie placu zabaw dla dzieci), utworzenie około 27 miejsc parkingowych, oświetlenie obiektówi terenu oraz zagospodarowanie zielenią. Założeniem inwestycji jest uzupełnienie oferty Miasta w zakresie stworzenia niezbędnej infrastruktury dla wykorzystania nabrzeża Wisłydla celów turystyki i rekreacji, a w szczególności rozwoju i upowszechniania sportów wodnych. Akwen wodny stanowi ogromny potencjał dla rozwoju sportów wodnych,a tym samym poszerzania oferty turystycznej oraz rekreacyjnej miasta.
Projekt stanowić będzie kontynuację zadania inwestycyjnego dofinansowanegoz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WK-P pn. „Turystyczne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego" (projekt kluczowy).
Szacunkowa wartość inwestycji: 4 650 000,00 PLN
Planowany okres realizacji: 2011 – 2012
Planowane dofinansowanie z EFRR – 2 790 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: Gmina Miasto Włocławek oczekuje na wydanie pozwoleniana budowę, trwa przygotowywanie studium wykonalności projektu oraz pozostałych załączników do wniosku o dofinansowanie zadania.
Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast
Projekty ujęte na liście podstawowej Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek do 2015 roku – dofinansowanie w ramach środków wskazanych
w Załączniku VII. Indykatywny podział środków w ramach Działania 7.1.
Rewitalizacja Starego Miasta we Włocławku – „Ku Wiśle" – element II.
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek.
Rewitalizacja Starego Miasta we Włocławku – „Ku Wiśle" – element II stanowi jedenz czterech podprojektów „Ku Wiśle". W ramach tego zadania przewiduje się: budowę infrastruktury technicznej wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem oraz przebudowę nawierzchni na ulicach Tumskiej, Gdańskiej, Zamczej, Matebudy, Wiślanej i Bednarskiej wraz z budową parkingu dla autobusów i miejsc postojowych dla samochodów osobowych, zamiennie wykorzystywanego na imprezy masowe. W obrębie parkingu zakładasię wykonanie aranżacji plastycznej w nawiązaniu do turystycznej funkcji terenudo zaprojektowania w formie muru, ściany lub na konstrukcji metalowej z historycznymi treściami nawiązującymi do początków miasta z usytuowaniem wzdłuż posesji – naprzeciw mostu.
Celem inwestycji jest wielofunkcyjne wykorzystanie zdegradowanych obszarówi podniesienie wartości substancji miejskiej dla poprawy jakości życia mieszkańców.
Planowany okres realizacji: 2011-2012
Szacunkowa wartość inwestycji: 6 029 000,00 PLN.
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – marzec 2011 r.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR– 3 074 794,00 PLN
Stan zaawansowania prac: został wyłoniony wykonawca robót budowlanych, trwa przygotowanie dokumentów aplikacyjnych o dofinansowanie z RPO WK-P.
„Przebudowa budynku przy ul. Żabiej 12a na potrzeby utworzenia Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu".
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek.
Budynek objęty projektem położony jest w centralnej części miasta i stanowi własność gminy Obiekt wpisany jest do Rejestru Zabytków. Obecnie jest w tak złym stanie technicznym,że grozi katastrofą budowlaną.
Celem projektu jest wielofunkcyjne wykorzystanie wyłączonego z użytkowania od 1998 r. budynku i nadanie mu funkcji społecznych dla poprawy warunków życia mieszkańców Włocławka. W ramach zadania przewiduje się: rozbiórkę istniejącego budynku w części wynikającej z ekspertyzy budowlanej, odbudowę obiektu z koniecznością odtworzenia ściany frontowej wraz z konstrukcją dachu i pokryciem dachowym przy zachowaniu dwóch kondygnacji od strony ul. Żabiej i nadbudowę do trzech kondygnacji od strony podwórza obiektu, wyposażenie budynku w instalacje wewnętrzne, w tym systemy grzewcze przyjazne środowisku. W wyniku realizacji inwestycji zakłada się uzyskać: salę szkoleniowądla około 100 osób wraz z niezbędnym zapleczem, hol z szatnią, wielofunkcyjną salę seminaryjną na około 50 osób, pomieszczenia biurowe dla Centrum Organizacji Pozarządowych, dwa pomieszczenia biurowe dla personelu, pomieszczenie do udzielania porad obywatelskich, wielofunkcyjne pomieszczenie dla Centrum Wolontariatu, pomieszczenia magazynowe i sanitarne oraz inne wynikające z potrzeb działalności społecznej. Docelowo będzie to kompleksowy ośrodek dla lokalnych fundacji i stowarzyszeń, inkubator organizacji pozarządowych, spełniający rolę uniwersalnej bazy logistycznej, wyposażonej w komputery z dostępem do sieci, telefon, faks i inne urządzenia multimedialne.
Planowany okres realizacji: 2010–2012
Szacunkowa wartość inwestycji: 1 800 000,00 PLN.
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – marzec/kwiecień 2011.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR– 900 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: opracowano program funkcjonalno-użytkowy inwestycji, trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy dokumentacji technicznej zadania i robót budowlanych w trybie „zaprojektuj i wybuduj".
„Rozbudowa i przebudowa Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku".
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek.
Zakres planowanych prac w ramach projektu obejmuje cztery charakterystyczne elementy: nadbudowę i przebudowę w części administracyjnej, nadbudowę i przebudowę w części środkowej przeznaczonej dla widzów wraz z wyposażeniem, rozbudowę, nadbudowęi przebudowę w części zascenia i sceny, przebudowę wejścia do teatru, schodów i parkinguz przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.
Głównym celem niniejszego projektu jest podniesienie wartości substancji miejskiej poprzez poprawę stanu technicznego infrastruktury Teatru, a tym samym podniesienie standardu życia mieszkańców oraz dostępności świadczonych usług kulturalnych dla rozwoju aktywności kulturalnej i społecznej mieszkańców. Pozwoli to na wzrost liczby przedstawieńi uczestników. Szacuje się, że w wyniku wdrożenia projektu liczba osób korzystającychz obiektu kultury wspartego w wyniku realizacji projektu wzrośnie o 50% - z 100 000 rocznie do 150 000. Dzięki inwestycji Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiegowe Włocławku będzie mógł dalej pełnić swoje funkcje w sferze społecznej i kulturalnejoraz przyczyniać się do rozwoju kultury stanowiącej ważny element w życiu społeczno-gospodarczym oraz wzrostu aktywności kulturalnej mieszkańców. Planowana inwestycja będzie również sprzyjać zwiększeniu atrakcyjności miasta Włocławka w sferze kulturalneji poprawie jego wizerunku.
Planowany okres realizacji: 2011–2013
Szacunkowa wartość inwestycji: 15 225 593,00 PLN.
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – luty/marzec 2011.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR – 7 665 380,00 PLN
Stan zaawansowania prac: do końca lutego br. rozpoczęte zostaną roboty budowlane, trwa kompletowanie dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie zadania.
„Przebudowa budynku „Stara Remiza" przy ul. Żabiej 8a na potrzeby kulturalno – społeczne".
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek.
W ramach realizacji planowanego projektu przewiduje się szereg prac mających na celu przebudowę na potrzeby kulturalno - społeczne istniejącego budynku Starej Remizy - obiektu instytucji kultury, przy jednoczesnym dostosowaniu do funkcji użytkowych budynkudo aktualnie obowiązujących standardów.
Projektowana inwestycja zakłada pozostawienie w budynku istniejącej funkcji obiektuz wprowadzeniem zmian polegających na naprawie elewacji zewnętrznych (restauracjii termomodernizacji), zabezpieczeniu konstrukcji przed niszczącym działaniem wilgoci, przebudowę wnętrza dla polepszenia komfortu użytkowania budynku poprzez wymianę instalacji sanitarnych, elektrycznych i montaż wentylacji i klimatyzacji, zabezpieczenia pożarowe, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, wymienić stolarkę okienną. Głównym celem realizacji projektu będzie podniesienie wartości substancji miejskiej poprzez poprawę stanu infrastruktury obiektu kultury - Starej Remizy dla zwiększenia standardu życia mieszkańców Włocławka. W wyniku realizacji inwestycji zwiększy się dostępnośći jakość świadczonych usług kulturalnych. Zakłada się, że w efekcie przeprowadzonych działań zwiększy się liczba osób korzystających z obiektu wspartego w wyniku realizacji projektu z 1800 osób w 2010 r. do 2400 w 2012 r., co stanowi ok. 34% wzrostu w stosunku do stanu dotychczasowego. Projekt przyczyni sie także do ochrony i zachowania dziedzictwa kulturowego w mieście Włocławek.
Planowany okres realizacji: 2011–2012
Szacunkowa wartość inwestycji: 2 286 582,00 PLN.
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – luty 2011.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR – 1 486 278,00 PLN
Stan zaawansowania prac: Gmina Miasto Włocławek dysponuje pełną dokumentacją aplikacyjną, tzn. wnioskiem o dofinansowanie wraz z wszystkimi załącznikami, w tym pozwoleniem na budowę.
„Monitoring Miasta Włocławek"
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek
Celem projektu jest stworzenie strefy bezpieczeństwa w celu zapobiegania przestępczościw zagrożonych patologiami społecznymi obszarze Włocławka – Śródmieściu. Jak wynikaz analiz przeprowadzonych na potrzeby delimitacji obszarów do rewitalizacji, jednymz poważniejszych problemów Śródmieścia jest stan bezpieczeństwa. W obszarze tym odnotowuje się co roku najwięcej zdarzeń przestępczych. Sytuacja ta jest jednąz najpoważniejszych barier rozwoju Śródmieścia i zaniechanie działań w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa w tym obszarze, spowoduje, że inne działania rewitalizacyjne dotyczące przede wszystkim ożywienia kulturalnego i gospodarczego obszaru staną się nieefektywne.
W ramach zadania planowane jest zainstalowanie 35 kamer w kwartale określanym jako priorytetowy obszar rewitalizacji, w tym na: Zielonym Rynku, ul. 3 Maja, Starym Rynku, Bulwarach. Docelowo zakłada się objąć monitoringiem wszystkie niebezpieczne miejscaw Śródmieściu. Na ul. 3 Maja we Włocławku powstanie całodobowe stanowisko dozoru wizyjnego wraz z przystosowanym na takie potrzeby serwerem, pomieszczeniem socjalnym. Straż Miejska oraz Policja będą posiadały stanowiska do podglądu. Kamery będą zlokalizowane przede wszystkim w szczególnie niebezpiecznych miejscach wytypowanych wspólnie przez Policję i Straż Miejską. Obniżenie przestępczości w miejscach Śródmieścia, które są ważne z punktu widzenia rozwoju funkcji kulturalnych i rozrywkowych, handlowych tego obszaru, jest kluczowym elementem efektywności działań podejmowanych w zakresie ożywienia kulturalnego i gospodarczego tego rejonu.. Poprawa stanu i poczucia bezpieczeństwa w Śródmieściu będzie osiągana również poprzez realizację działań społecznych nawet, jeśli nie znalazły się one na liście projektów kluczowych, jednakżeich wdrażanie będzie priorytetowe dla miasta.
Wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz zainteresowania przedsiębiorcówi mieszkańców obszarem rewitalizowanym, zmniejszenie kosztów wandalizmu, rozwój gospodarczy obszaru poddanego rewitalizacji to efekty jakie w wyniku realizacji projektu zakłada się osiągnąć.
Planowany okres realizacji - 2011 r.
Szacunkowa wartość inwestycji: 2 500 000,00 PLN
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – marzec/kwiecień 2011 r.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR– 1 250 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: trwa opracowanie dokumentacji technicznej projektu przez wykonawcę wyłonionego w trybie przetargu nieograniczonego.
Aplikacja w ramach konkursu otwartego Nr RPOWKP 24/VII/7.1/2009
„Rewitalizacja Starego Miasta we Włocławku – „Ku Wiśle" – element I – Przebudowa Starego Rynku".
Beneficjent – Gmina Miasto Włocławek.
Rewitalizacja Starego Miasta we Włocławku – „Ku Wiśle" – element I stanowi jedenz czterech podprojektów „Ku Wiśle". Jego celem jest podniesienie wartości substancji miejskiej i nadanie jej funkcji turystyczno-rekreacyjnej dla poprawy warunków życia mieszkańców Włocławka.
W ramach zadania przewiduje się: przebudowę placu Starego Rynku, przebudowę dróg(ul. Maślana, ul. Św. Jana) i ciągów pieszych wraz z infrastrukturą techniczną, przebudowę schodów terenowych z tarasem widokowym, wprowadzenie elementów małej architektury,a także urządzenie zieleni, przebudowę oświetlenia i odwodnienie terenu.
Intencją przebudowy Starego Rynku jest nawiązanie i podkreślenie wartości historycznychi użytkowych placu, w tym jego części do wysokości ulicy Zamczej i Szpichlernej (miejsce lokalizacji właściwego Starego Rynku i placu, na którym usytuowany był ratusz) poprzez zdecydowane zróżnicowanie nawierzchni oraz zaakcentowanie miejsca usytuowania ratusza. Zakłada się wbudowanie w nawierzchnię placu (płyt kamiennych) informacji o obiektach niegdyś stojących w tych miejscach wraz z zaznaczeniem dawnej pierzei zabudowyna wysokości ulic Zamczej i Szpichlernej. Po realizacji inwestycji Stary Rynek pozwolina sprawniejszą organizację i przebieg różnego rodzaju imprez plenerowych, które będą mieć pozytywny wpływ na aktywizację społeczno-kulturalną mieszkańców Włocławka.
Planowany okres realizacji: 2011–2012
Szacunkowa wartość inwestycji: 6 254 840,00 PLN.
Planowany termin złożenia wniosku o dofinansowanie – czerwiec 2011.
Planowana kwota dofinansowania z EFRR– 2 392 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: została opracowana dokumentacja techniczna projektu, Gmina Miasto Włocławek dysponuje pozwoleniem na budowę.
II. Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2008–2015
Program ma charakter wieloletni i jest corocznie uchwalany przez sejmiki województw. Podmioty ubiegające się o dofinansowanie wnioskują o wpisanie zadania inwestycyjnego do programów rozwoju bazy sportowej bezpośrednio do urzędu marszałkowskiego właściwego dla danego województwa.
W ramach ww. programu we Włocławku będą realizowane następujące inwestycje sportowe:
Moje boisko Orlik 2012 - Budowa boiska sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje budowę dwóch oświetlonychi ogrodzonych po obwodzie boisk: piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, koszykówki siatkówki o nawierzchni poliuretanowej, a także wolnostojącego zaplecza sanitarno-szatniowego.
Wartość inwestycji: 1 300 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 333 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 333 000,00 PLN.
Stan zaawansowania prac: w lutym zaplanowane jest ogłoszenie przetarguna wykonawstwo robót budowlanych.
Moje boisko Orlik 2012 - Budowa boiska sportowego przy Zespole Szkół Nr 11
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje budowę dwóch oświetlonychi ogrodzonych po obwodzie boisk: piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, koszykówki siatkówki o nawierzchni poliuretanowej, a także wolnostojącego zaplecza sanitarno-szatniowego.
Okres realizacji: 2010-2011
Wartość inwestycji: 1 300 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 333 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 333 000,00 PLN.
Stan zaawansowania prac: w lutym zaplanowane jest ogłoszenie przetarguna wykonawstwo robót budowlanych.
Budowa międzyosiedlowego basenu miejskiego.
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje budowę 2 niecek basenowych, w tym basenu pływackiego na 6 torów wraz z oświetleniem podwodnym oraz basen do nauki pływania. Strefa zaplecza hali basenowej będzie wyposażona w: pokój ratownikai lekarza, przebieralnie (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), natryski, zaplecza socjalne i administracyjne dla personelu, jacuzzi, kręgielnię, zjeżdżalnię, a także sztuczne lodowisko.
Okres realizacji: 2010-2011
Wartość inwestycji: 20 000 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 7 500 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: trwają prace budowlane.
Rozbudowa obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Inwestycja będzie polegała na przebudowie istniejącego stadionu piłkarskiegoi budowie zaplecza socjalnego dla projektowanej areny lekkoatletycznej oraz boiska piłkarskiego. W ramach przedsięwzięcia powstanie boisko piłkarskie z urządzeniami lekkoatletycznymi, trybuny na około 4 800 miejsc (w tym 1 600 z zadaszeniem), dwie bieżnie 8 torowe o powierzchni syntetycznej, boisko rozgrzewkowe do piłki nożnej, bieżnia rozgrzewkowa i rzutnie rozgrzewkowe do pchnięcia kulą i rzutu dyskiem.
Okres realizacji: 2011-2013
Wartość inwestycji: 38 500 000,00 PLN
Planowane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego – do 30 % wartości inwestycji. W marcu 2010 r. Gmina Miasto Włocławek zwróciła się do Ministra Sportu i Turystyki o dotację na realizację przedmiotowego zadania
Stan zaawansowania prac:. została przygotowana dokumentacja budowlana, w trakcie przygotowania są wnioski o wszczęcie procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych.
Budowa przystani wodnej na rzece Wiśle.
Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: budowę przystanie wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami WOPR, budowę kładki pieszej przez Zgłowiączkę, budowę dróg komunikacyjnychi parkingów, basenu postojowego dla jednostek pływających z możliwością cumowania statku spacerowego, zadaszenie basenu postojowego, uzbrojenie terenuw przyłącza, trybunę z miejscami siedzącymi, oświetlenie obiektu i jego zagospodarowanie w zieleń i małą architekturę.
Okres realizacji: 2011-2013
Wartość inwestycji: 35 300 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 7 500 000,00 PLN. W marcu 2010 r. Gmina Miasto Włocławek zwróciła się do Ministra Sportui Turystyki o dotację na realizację przedmiotowego zadania.
Stan zaawansowania prac: Została przygotowana dokumentacja budowlana.W trakcie przygotowania są wnioski o wszczęcie procedury przetargowejna wykonawstwo robót budowlanych.
Budowa sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 12.
Okres realizacji: 2011-2013
Wartość inwestycji: 7 200 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 2 100 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: przedsięwzięcie jest na etapie uzyskania decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego..
Boisko wielofunkcyjne przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje budowę boiska do piłki nożnejo nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem oraz piłkochwytami od strony boków krótszych boiska i opaską wokół boiska z kostki brukowej.
Okres realizacji: 2010-2011
Wartość inwestycji: 800 000,00 PLN
Planowana kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego – 240 000,00 PLN
Stan zaawansowania prac: trwają prace budowlane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Plany rozwojowe Włocławka przedstawione - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto