Pogoń Syców: Deklasacja i powrót na fotel lidera

WD
ilustracja
W meczu 25. Kolejki Pogoń Syców pewnie pokonała na wyjeździe Piast Nadolice aż 7:1. Z kolei zespół U-23 rozegrał mecz w Królewskiej Woli.

Sycowianie szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Szymona Balcera, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Dryki. Pogoń od pierwszych minut prezentowała dobrą grę, była aktywna i odważnie atakowała gospodarzy. Sycowianie grali swobodnie i starali się jak najczęściej stwarzać zagrożenie w polu karnym rywali. Niestety szwankowała skuteczność bądź świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach podopieczni Jarosława Karnasiewicza oraz debiutującego w roli asystenta – Bartosza Jordana, nadal atakowali i stwarzali sobie kolejne okazje. Bliscy podwyższenia wyniku byli Traler, Dryka oraz Poręba. W 42. minucie wynik na 2:0 podwyższył Szymon Balcer, który wykorzystał prostopadłe podanie Mateusza Dembnego. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze rzadko opuszczali swoją połowę i atakowali bramkę Pogoni. W 58. minucie po faulu na Wojciechu Tralerze sędzia wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Szymon Balcer, który pewnie wykorzystał 11-nastkę i mógł się cieszyć z hat-tricka. Chwilę później Witold Poręba w ciągu 5 minut ustrzelił dublet. Za pierwszym razem w indywidualnej akcji minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później dobił strzał wprowadzonego Bartosza Trzcińskiego. W 74. minucie zawodnik gospodarzy – Adrian Zasłonka ku uciesze miejscowych kibiców zaskoczył Szymona Szczota i gospodarze mogli cieszyć się z honorowego trafienia. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gości. Swoje sytuacje mieli Stanek oraz Poręba, ale nie potrafili skierować futbolówki do bramki. W 82. minucie Patryk Stanek wykorzystał podanie Mateusza Dembnego i podwyższył wynik spotkania na 6:1. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Bartosz Trzciński, strzelając bramkę na 7:1. Pogoń Syców wygrywając spotkanie, wykorzystała potknięcie Burzy Bystrzycy i wróciła na fotel lidera. W przyszłą niedzielę (29.05.2022 r.) o godz. 11:00 Sycowianie rozegrają swój mecz w Królewskiej Woli, a ich rywalem będzie wspomniana Burza Bystrzyca. Ten pojedynek już dzisiaj zapowiada się naprawdę ciekawie.

25. kolejka KEEZA Klasa A gr. Wrocław III
Piast Nadolice - Pogoń Syców 1:7 (0:2) Bramki: 74. Adrian Zasłoonka; 3., 42., 58. Szymon Balcer, 61., 66. Witold Poręba, 82. Patryk Stanek, 86. Bartosz Trzcinski.
Piast Nadolce: Jagiełło - Mordla, Krawiec, Szafraniec, Olszak, Zasłonka, Dziedzic, Kotecki, Myrna (46., Olszak, Tsetnar
Pogoń Syców: Szczot - Dembny M., Górny, Czuliński, Balcer Ł., Traler, Dryka (60. Stanek), Trzciński, Dembny Mat., Poręba, Balcer Sz. (67. Białek).

Pozostałe mecze: KS Brochów (Wrocław) - Polonia Wrocław 3:3, Burza Bystrzyca - Widawa Bierutów 0:1, KS Łozina - Iskra Pasikurowice, Widawa Kiełczów - Borowianka Borowa, Polonia Miłoszyce - Czarni Chrząstawa, Dąb Dobroszyce - Długołęka 2000, KS Dobroszów - WKS Wilczyce.

16. Piast Nadolice 25 19 32-83

Następna kolejka (28.05-29.05): Polonia Wrocław - KS Dobroszów, WKS Wilczyce - Dąb Dobroszyce, Długołęka 2000 - Polonia Miłoszyce, Czarni Chrząstawa - Widawa Kiełczów, Borowianka Borowa - KS Łozina, Iskra Pasikurowice - Piast Nadolice, Pogoń Syców - Burza Bystrzyca, Widawa Bierutów - KS Brochów (Wrocław).

Lider nie taki straszny, ale niedosyt pozostaje
W niedzielne przedpołudnie zespół U23 rozegrał domowy mecz w Królewskiej Woli. Ich rywalem był lider tabeli - Perła Węgrów. Mecz rozpoczął się od stanowczych ataków gości, które skutecznie odpierali gospodarze, odpowiadając kontratakami. Z czasem coraz częściej Sycowska młodzież gościła pod bramką Perły. Swoje sytuacje gospodarze mieli między innymi po rzucie wolnym z 17. metra. Do przerwy nie można było zobaczyć bramek. Początek drugiej połowy przyniósł gola dla gości. Po błędzie gospodarzy sędzia odgwizdał rzut wolny przed samym polem karnym, który Perła wykorzystała. Od tego momentu śmiało można powiedzieć, że Sycowianie odpowiadali akcją za akcję. Rozegrali kilka prostopadłych podań, które mogli zamienić na gole. Sędzia tego spotkania w dwóch sytuacjach w drugiej połowie nie odgwizdał rzutów karnych, które mogły spowodować, że wynik spotkania byłby inny. W 80. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie na co gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Damiana Mierzwy. Czasu nie wystarczyło by cokolwiek zmienić w tym meczu i to lider mógł się cieszyć z koncowego rezultatu. Kacper Michałczyk po meczu skomentował: „Czuć lekki niedosyt po meczu, mogliśmy wykorzystać przynajmniej jedną sytuację więcej i otworzyć wynik spotkania, tak samo arbiter nie pomógł i nie zagwizdał dwóch przewinień w polu karnym. Przeciwnik tworzył więcej sytuacji, ale taka właśnie jest piłka, gdzie czasem faworyt może zgubić punkty i tak upatrywaliśmy swoją rolę w dzisiejszym meczu. W ogólnym rozrachunku zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w defensywie.”.

20. kolejka KEEZA Klasa B gr. Wrocław III
Pogoń Syców U23 - Perła Węgrów 1:2 (0:0) Bramki: Damian Mierzwa; Krzysztof Michalewski, bartosz Iwańczyk.
Pogoń Syców U23: Mieszała - Tomczyk, Sawicki, Nowacki, Genczelweski, Zapolny (70. Mierzwa), Szczot O., Mazurek, Jarczak, Bednarek (60. Garbiec), Ślusarek (80. Michałczyk).
Perła Węgrów: Błaszczyk - Dulnik, Dmytro, Michalewski, Iwanczyk, Krasinkiewicz, Karczewski, Wrona, Górka, Mszyca, Patecki

Pozostałe mecze: Widawa Stradomia - KS Łazy Wielkie 3:3, AP Oleśnica - KS Dziadowa Kłoda 8:1, Pogoń Cieszków - KS Gręboszyce 0:0, Olimpia Bukowinka - Grom Szczodrów 3:3, KS Posotlin - Polonia Grabownmo Wielkie 2:11, Piast Dobrzeń (pauza).

1. Perła Węgrów 20 53 98-22
2. Grom Szczodrów 20 45 69-37
3. Olimpia Bukowinka 19 41 49-22
4. KS Gręboszyce 20 40 48-23
5. AP Oleśnica 19 36 55-34
6. Polonia Grabowno Wielkie 20 29 52-42
7. Pogon Cieszków 19 25 32-37
8. KS Łazy Wielkie 19 21 33-51