Pogoń Syców na fotelu lidera!

Klaudia Kłodnicka
W hicie 7. kolejki wrocławskiej A klasy gr. III pierwsza w tabeli Polonia Miłoszyce spotkała się z trzecią Pogonią Syców.

Od pierwszych minut stroną przeważającą byli przyjezdni. Gracze Jarosława Karnasiewicza mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, odważnie atakowali pole karne Poloni Miłoszyce i starali się przejąć inicjatywę. Ambitna gra od początku spotkania została potwierdzona bramką już w 6 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowane Wojciecha Dryki sfinalizował strzałem głową Kacper Dunajski. Dobra gra przyjezdnych z Sycowa została zachwiana po 25 minutach gry. Wtedy też gra gospodarzy zaczęła się otwierać i starali się szukać wyrównującej bramki. Ich próby przyniosły efekty. W 35 minucie po dośrodkowaniu Dawida Godlewskiego w pole karne Pogoni, futbolówka została zatrzymana przez bramkarza gości - Sebastiana Janickiego, który niestety upadając na murawę "wypluł" piłkę pod nogi Remigiusza Chowaniaka, a ten skierował ją do pustej bramki. Tuż przed przerwą gospodarze powinni prowadzić 2:1, ale kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Janicki, zatrzymując strzał Adriana Sikory. Po zmianie stron zawodnicy sycowskiej Pogoni wrócili do swojej taktyki i z jeszcze większym zapałem atakowali bramkę gospodarzy. Sycowianie byli bardziej bezpośredni i częściej oddawali strzały, także zza pola karnego. Jednak na upragnioną bramkę musieli czekać aż do 83 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Dryki zawodnik gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie na gola zamienił Szymon Górny i było 2:1 dla Pogoni Syców. Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany rezultatu, choć goście mogli przypieczętować swoje zwycięstwo, a najbliższy szczęścia był Witold Poręba. Po ostatnim gwizdku sędziego Sycowianie mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów w hicie kolejki i wskoczenia na fotel lidera. Po meczu Bartosz Jordan z Pogoni skomentował: "Kolejny raz pokazaliśmy, że powstaje w Sycowie drużyna z charakterem i umiejętnościami na wysokim poziomie! Od poniedziałku zaczynamy myśleć już o następnym rywalu i trenować, żeby obronić pozycję lidera oraz zaśpiewać z kibicami, że lider jest w Sycowie!".

7. kolejka klasy A gr. Wrocław III

Polonia Miłoszyce - Pogoń Syców 1:2 (1:1) Bramki: Remigiusz Chowaniak 35; Kacper Dunajski 6, Szymon Górny 83.

Polonia Miłoszyce: Sypek - Shylo, Fiłon, Jelonek (90. Gumienny), Godlewski, Chowaniak, Kuryś, Srokowski (46. Wyrzykowski), Kotliński, Sikora, Zygmunt
Pogoń Syców: Janicki - Dembny Maciej (60. Czuliński), Górny Szymon, Dunajski, Górny Piotr, Dryka, Gałka, Poręba, Dembny Mateusz, Traler (88. Baszak), Bartosz Jordan.

Sędzia: Mirosław Sulikowski.

Pozostałe mecze: Długołęka 2000 - Polonia Wrocław 6:2, WKS Wilczyce - Czarni Chrząstawa 4:3, KS Dobroszów - Borowianka Borowa 5:1, Dąb Dobroszyce - Iskra Pasikurowice 0:3, Widawa Kiełczów - Widawa Bierutów 2:6, KS Łozina - KS Brochów (Wrocław) 2:0, Piast Nadolice - Burza Bystrzyca 3:0.

16. KS Brochów (Wrocław) 7 4 5-16

Następna kolejka (02-03.10): Polonia Wrocław - Burza Bystrzyca, KS Brochów (Wrocław) - Piast Nadolice, Widawa Bierutów - KS Łozina, Pogoń Syców - Widawa Kiełczów, Iskra Pasikurowice - Polonia Miłoszyce, Borowianka Borowa - Dąb Dobroszyce, Czarni Chrząstawa - KS Dobroszów, Długołęka 2000 - WKS Wilczyce.

B klasa
W sobotnie popołudnie w ramach 5. kolejki B-klasy młodzież z Sycowa udała się na trudny teren do Bukowinki, by zmierzyć się z liderem tabeli - miejscową Olimpią. Podopieczni Kacpra Michałczyka w mocno przetrzebionym składzie liczyli na jakąkolwiek zdobycz punktową. I śmiało można powiedzieć, że zadanie zostało wykonane. Młodzież z Sycowa wywiozła 1 punkt i tak naprawdę to gospodarze mogą sobie pluć w twarz, bo razili nieskutecznością, w tym nie wykorzystali rzutu karnego. Trener Michałczyk po meczu skomentował: "Zagraliśmy jako kolektyw w obronie, ze względu na wyjściowe ustawienie byliśmy lekko "odsłonięci" w bocznych sektorach i narażaliśmy się na dośrodkowania, ale dobra gra głową naszych obrońców sprawiła, że pierwszy raz w tym sezonie zachowaliśmy czyste konto. Należy wyróżnić Przemka Nowackiego za genialną grę w obronie, zdecydowaną, na wyprzedzenie. Dodatkowo mogliśmy liczyć na wyprowadzenie piłki z jego strony. Na równi z Przemkiem świetnie zagrał nasz bramkarz Szymon Szczot - bardzo dobrze spisywał się na linii, miał kilka ważnych interwencji i wisienką na torcie było obronienie rzutu karnego w ostatnich minutach meczu!".

5. kolejka klasy B gr. Wrocław III
Olimpia Bukowinka - Pogoń Syców U23 0:0 (0:0).
Olimpia Bukowinka: Sekuła K. - Kuca, Danieluk, Pasternak (82. Lewoniuk), Karalus (84. Makowiczuk), Franc (84. Topolski), Myśliwiec (72. Kotala), Sekuła M., Marszałek, Krzywański, Nowak
Pogoń Syców U23: Szczot Sz. - Nowacki, Szczot O., Lulkowski, Ślusarek (62. Kaśkos), Luźniak (79. Byczek), Koziarski, Mazurek (55. Haraziński), Szpurgis (71. Mierzwa), Michałczyk (81. Poręba), Andrzejcak (75. Rosik).
Sędzia: Rafał Jakusek.

Pozostałe mecze: KS Dziadowa Kłoda - Perła Węgrów 1:10, KS Łazy Wielkie - KS Gręboszyce 1:2, Widawa Stradomia - Grom Szczodrów 1:6, AP Oleśnica - Polonia Grabowno Wielkie 2:0, KS Postolin - Piast Dobrzeń 9:3, Pogoń Cieszków (pauza).

1. Perła Węgrów 5 13 23-5

2. Grom Szczodrów 5 12 19-7

3. KS Gręboszyce 5 10 15-4

4. AP Oleśnica 4 10 12-4

5. Olimpia Bukowinka 5 10 11-5

6. KS Łazy Wielkie 4 6 8-11

7. Polonia Grabowno Wielkie 5 6 10-13

8. Pogoń Syców U23 5 5 12-13