Pogoń Syców. Nasi Młodzieżowcy z u-23 zadebiutowali w seniorskiej piłce

RED
Podopieczni trenera Kacpra Michałczyka musieli uznać wyższość doświadczonej ekipy z Łazów Wielkich, nieznacznie ulegając po zaciętej walce 2:1.

Nie był to udany start dla młodych sycowian, dla kórych było to pierwsze spotkanie w seniorskiej piłce. Podopieczni trenera Kacpra Michałczyka musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników gospodarzy, nieznacznie ulegając po zaciętej walce 1:2.

Pierwszą bramkę stracili w 2. minucie spotkania po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym i strzale głową Damiana Romanowskiego. Po przerwie do wyrównania doporowadził Wojciech Świderski. Jak się później okazało było to honorowe trafienie drużyny Pogoni U23, gdyż wynik meczu na 2:1 w 50. minucie strzałem w okienko ustalił pomocnik gospodarzy Dominik Woźniak.

Po meczu trener Kacper Michałczyk skomentował: - Jesteśmy młodą drużyną i płacimy za to frycowe. Zawodnicy wiedzą, że zbierają doświadczenie. Mecz to też̇ czas do nauki i na pewno te 90 minut zaprocentujęw przyszłości. Drugą̨ połowę zagraliś́my dobrze, zabrakło wykończenia. Nalezży wyróżnić dziś dwóch szesnastolatków - Michała Sawickiego i Mateusza Koziarskiego, którzy byli najjaśniejszymi punktami naszej drużyny.

Za tydzień sycowska młodzież zmierzy się w derbowym spotkaniu z Widawą Stradomia.

1. kolejka klasy B gr. Wrocław III

KS Łazy Wielkie - Pogoń Syców 2:1 (1:0)�Bramki: Romanowski 2, Woźniak 50.; WOjciech Świderski 48. Sędzia: Bartosz Szandrocho.

KS Łazy Wielkie: Jamrozik - ROmanowski D. (20. Orzeł), Papież, Kowal, SObczyk, ROmanowski A., Gaczyński (90. Janczura), Jakubowski (65. Staromłyński), Woźniak K., WOźniak D., Jabłoński.

Pogoń Syców U23: Szczot Sz. - Adamowski, Nowacki (72. Szczot O.), Lulkowski, Sawicki, Koziarski (80. Ślusarek), Rojkiewicz (46. Andrzejczak), Mazurek (70. Mierzwa), Świderski (70. Solarz), Byczek (80. Caban), Miś.

Pozostałe mecze: Grom Szczodrów - Perła Węgrów 2:4, KS Gręboszyce - Polonia Grabowno Wielkie 4:0, Widawa Stradomia - Piast Dobrzeń 0:3, AP Oleśnica - KS Postolin 2:1, Pogoń Cieszków - Olimpia Bukowinka 1:2, KS Dziadowa Kłoda (pauza).