Pogoń Syców: Raz na górze, raz na dole

OPRAC.: WD
Joanna Basińska
Ze zmiennym szczęściem radzili sobie zawodnicy Pogoni Syców w ubiegłym tygodniu. W ramach 10. kolejki sycowianie rozegrali mecz z outsiderem rozgrywek - drużyną GKS Kobierzyce.

Sycowianie szybko objęli prowadzenie za sprawą Morisa Pyci. Przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Bartosz Jordan. Po zmianie stron trener Jarosław Karnasiewicz mając na względzie napięty w ostatnim czasie terminarz spotkań, dał szansę rezerwowym. Gospodarze podwyższyli wynik spotkania, a autorem bramki na 3:0 ponownie został Bartosz Jordan. Wynik ten uśpił sycowian przez co końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, bo przyjezdni z Kobierzyc zdobyli dwie bramki i w ostatnich minutach spotkania mogli doprowadzić do remisu. Ostatecznie to się nie udało i to sycowianie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

W niedzielę zawodnicy Pogoni Syców udali się do Wołowa, gdzie mierzyli się z MKP. W pierwszej połowie gospodarze umiejętnie grali w ofensywie, zagrażając bramce Janickiego po stałych fragmentach gry. Pomimo wizualnej przewagi, to sycowianie stanęli przed szansą otwarcia wyniku. Bartosz Jordan był bliski otwarcia wyniku, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował defensor Wołowa. W 35. gospodarze wyprowadzili groźny kontratak, którego na gola zamienił Dawid Makiela. Przed przerwą wynik spotkania nie uległ już zmianie. Druga połowa była już dużo bardziej wyrównana, a oba zespoły prezentowały otwarty futbol. Z upływem czasu lepiej radzili sycowianie, co przełożyło się na sytuacje bramkowe. Dwukrotnie najbliższy zdobycia bramki był Jordan, ale na jego nieszczęście i ku zdumieniu zgromadzonej publiczności, futbolówka nie zatrzepotała w bramce Wołowa. Do końca spotkania wynik meczu się nie zmienił i pomimo determinacji sycowianie musieli schodzić z boiska bez punktów.

10. kolejka
Pogoń Syców GKS Kobierzyce 3:2 (2:0) Bramki: 2. Moris Pycia, 32., 60. Bartosz Jordan; 68. Szymon Kuriata, 90+1. Jakub Karbowiak.
Pogoń Syców: Janicki - Płoch (46. Garbiec), Makwoczyński, Górny, Traler, Balcer Sz., Poręba (85. Balcer Ł.), Gałka (75. Karpiński), Dembny Mat. (46. Dryka), Pycia (46. Miś), Jordan
9. kolejka
MKP Wołów - Pogoń Syców 1:0 (0:0) Bramka: 35. Dawid Makiela.
Pogoń Syców: Janicki - Balcer Sz., Górny, Sawicki, Traler, Poręba, Makowczyński, Dryka (55. Płoch), Dembny, Pycia (75. Balcer Ł.), Jordan
Pozostałe mecze: Strzelinianka Strzelin - Pogoń Oleśnica 2:3, Polonia Bielany Wrocławskie - Piast Żerniki (Wrocław) 5:2, Wratislavia Wrocław - Orzeł Pawłowice 2:4, LZS Brzeźno - WKS Wierzbice 2:3, GKS Kobierzyce - Pogoń Miękinia 5:2, GKS Mirków/Długołęka - Błysk Kuźniczysko 1:4, Zenit Międzybórz - Orzeł Marszowice 3:2.
16. Pogoń Miękinia 9 0 3-105

Następna kolejka (15.10-16.10): Pogoń Oleśnica - Strzelinianka Strzelin, Orzeł Pawłowice - Polonia Bielany Wrocławskie, Orzeł Marszowice - Wratislavia Wrocław, Błysk Kuźniczysko - Zenit Międzybórz, Pogon Miękinia - GKS Mirków/Długołęka, WKS Wierzbice - MKP Wołów, Strzelinianka Strzelin - LZS Brzeźno.

Derbowa porażka w meczu rezerw

Derbowe starcie w ramach rozgrywek III grupy B klasy zostało rozegrane na boisku w Królewskiej Woli. Bardzo szybko, bo już w 6. minucie sycowianie wyszli na prowadzenie po strzale Patryka Stanka. Kilka minut później bardzo blisko podwyższenia wyniku był Łukasz Tomczyk, ale piłka po jego strzale głową nieznacznie minęła słupek bramki Zenitu. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą po strzale głową z bliskiej odległości, a autorem bramki wyrównującej był Piotr Kotwa, na co dzień występujący w pierwszej drużynie Zenitu. W drugiej połowie Kamil Miś w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem został sfaulowany przez obrońcę Zenitu. Od 56. minuty zawodnicy Pogoni Syców grali w przewadze jednego zawodnika, co nie przyniosło korzystnego rezultatu. W 71. minucie przyjezdni stracili bramkę po minimalnym spalonym i mimo kilku ciekawych sytuacji w końcówce meczu, nie udało się im się przywieźć punktów z derbowego spotkania.

Po meczu Kacper Michałczyk skomentował: "Zagraliśmy lepszy mecz niż poprzednie. W grze było więcej elementów, nad którymi pracujemy. Szkoda wyniku, bo mieliśmy wiele sytuacji a wykorzystaliśmy tylko jedną. Wiem, że zespół dał z siebie 100%

7. kolejka klasy B gr. Wrocław III
Zenit II Międzybórz - Pogoń II Syców 2:1 (1:1) Bramki: 29. Piotr Kotwa, 71. Hubert Drapiewski; 6. Patryk Stanek.
Zenit II Międzybórz: Bugaj - Jasiuk, Sieraczek Z. (75. Wirth), Kamzol, Rusiecki (46. Sieraczek K.), Shutiak (76. Filipiak), Bednarek, Pacyna (56. czerwona kartka), Kiecka (46. Bujak), Kozikowski (55. Drapiewski), Kotwa (80. Dzikowski);
Pogoń II Syców: Szczot Sz. - Genczelewski, Tomczyk, Andruszkiewicz, Ślusarek (76. Solarz), Miś (60. Filip), Stanek (65. Bednarek), Jankiewicz, Baszak (46. Kociński), Mierzwa (Luźniak), Białek (80. Zapolny).
Pozotałe mecze: KS Dziadowa Kłoda - Polonia Grabowno Wielkie 5:2, Pogoń Cieszków - KS Boguszyce 4:0, Widawa Stradomia - Olimpia Bukowinka 2:0, KS Łazy - AP Oleśnica 2:2, Grom Szczodrów - KS Dobroszów 2:3, Piast Dobrzeń (pauza).
1. AP Oleśnica 7 19 24-8

2. KS Dobroszów 6 16 14-7

3. Zenit II Międzybórz 6 15 19-5

4. Olimpia Bukowinka 7 13 12-6

5. Pogoń Cieszków 7 11 18-10

6. Widawa Stradomia 7 10 12-11

7. KS Boguszyce Osiedle 7 9 19-16

8. KS Dziadowa Kłoda 7 7 15-23