Powiat oleśnicki: Zatrzymali sprawcę napadu

DAS
Umiejętność zatrzymywania niebezpiecznych przestępców oraz szybkiego i sprawnego wystawienia posterunku blokadowo-zaporowego doskonalili we wtorek nasi policjanci.

Funkcjonariusze prowadzili pościg za domniemanymi sprawcami napadu na stację paliw. W miejscowości Gaszowice przy drodze nr K-8 został wystawiony posterunek blokadowo- zaporowy. W ćwiczeniach brało udział 30 policjantów z KPP w Oleśnicy, jak również jednostek podległych z Sycowa, Twardogóry i Bierutowa. Prowadzony pościg i wystawienie blokady na drodze doprowadziło do skutecznego zatrzymania sprawców napadu. – Takie ćwiczenia policji mają na celu podnoszenie skuteczności i umiejętności funkcjonariuszy. Działanie policji w takich sytuacjach jest bardzo istotne, aby w chwili faktycznego, realnego zagrożenia realizowali swoje obowiązki skutecznie i sprawnie – mówi rzecznik prasowy powiatowej policji Grzegorz Krawczyk.
Ćwiczenia były zorganizowane przez nadkom. Sławomira Wylęgę – naczelnika wydziału patrolowego oleśnickiej komendy. Nadzór nad całością ćwiczeń i dowodzeniem działaniami spoczywał na mł.insp. Karolu Sojko - zastępcy komendanta KPP w Oleśnicy.

Uwaga piesi! Mandat za telefon na pasach

Wideo

Dodaj ogłoszenie