Rośkowi Syców pozostała walka o utrzymanie

Adam Besz
Kolejne spotkanie na II-ligowych parkietach zakończyło się porażką siatkarzy Rośka Syców. Tym razem podopieczni Mariusza Dutkiewicza ulegli Ikarowi Legnica.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było pięć setów. Ostatecznie to gospodarze z Legnicy zwyciężyli 3:2.
Premierowa partia zakończyła się bardzo dobrze dla sycowskich siatkarzy, którzy zwyciężyli ją 25:18.

W drugim secie sycowianom przytrafił się duży przestój i tę partię na swoje konto zapisali gospodarze, triumfując do 15.

Trzecia część to bardzo zacięta gra z obu stron i tak samo, jak pierwsza powędrowała na konto Macieja Muszyńskiego i spółki. Tym razem Rosiek Syców wygrał 25:23.

Kolejny set i znów słabsza gra w wykonaniu siatkarzy z Sycowa. Tym razem porażka do 17.
O tym, kto zgarnie dwa punkty w tym pojedynku decydował tie-break. Walka toczyła się do samego końca, a triumf w nim zanotowali gospodarze, wygrywając 15:13.

Jest już pewne, że zespół prowadzony przez Mariusza Dutkiewicza będzie walczył w play-outach o utrzymanie w II lidze. Z tego powodu do zespołu dołączyło dwóch nowych zawodników.

Pierwszym z nich jest prosto z 1. ligowych parkietów Maciek Lewicki. Maciek występował w drużynie KFC Gwardia Wrocław, lecz nie dostawał zbyt wielu okazji do grania. Drugim siatkarzem jest Michał Zwierko, grający na pozycji libero. Występował on wcześniej w takich klubach jak Cuprum Lubin czy MKS “Olavia” Oława.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Rosiek Syców zagra z AZS UZ Zielona Góra.