Rozpoczęły międzyszkolne zmagania w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dawid Samulski
SP w Stradomi
SP w Stradomi Zdjęcia: Jan Majewski
SP w Stradomi Wierzchniej została mistrzem gminy Syców w tenisie stołowym. Zawody gminne w ping-ponga szkół podstawowych i gimnazjum rozpoczęły międzyszkolne zmagania w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miejscem rywalizacji była hala MOSiR-u.

W kategorii chłopców szkół podstawowych do zwodów przystąpiło 7 drużyn z SP 2 Syców, Stradomi i Działoszy.

W eliminacjach grupy I kolejność była następująca:
1.SP Stradomia, 2.SP Działosza II, 3. SP2 Syców III, 4. SP 2 Syców IV. W grupie II 1 miejsce zajęła SP 2 Syców II, 2. SP Działosza I, 3.SP2 Syców II.

W finale SP Stradomia wygrała 3:1 z SP2 Syców I, a w spotkaniu o miejsce III Działosza II pokonała 3:1 Działoszę I.

6. SP 2 Syców III.

Wśród dziewcząt 1 miejsce także zajęła SP Stradomia w składzie : Śliwińska, Owczarek.

Składy drużyn
:
SP Stradomia (chłopcy): Markowicz, Jasik.
**SP2 Syców: Żelezny, Kowal, Sikora, Biszczanik.
SP Działosza**: Hołubecki, Marciniak oraz Pregiel i Ślusarek.

W dziewczęcej gimnazjadzie kolejność była następująca: 1.Marciniak, 2. Schönfelder, 3. Budkowska.
W grupie chłopców 1 miejsce z kompletem zwycięstw zajął Rzemyk, zaś na kolejnych pozycjach uplasowali się: Jadanowski, Kowalski, Warszawski, Siwiński i Kokot.
Zdobywców miejsc 1-3 nagrodzono pamiątkowymi medalami. Zwycięzcy zwodów będą reprezentować Syców na zawodach powiatowych w Międzyborzu.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie