Seniorzy Pogoni Syców na zwycięskim szlaku, młodzież dostała baty w Węgrowie

RED
Za nami kolejne kolejki w ramach wrocławskiej A i B klasy. Seniorzy Pogoni Syców wrócili ze spotkania z Piasem Nadolice z tarczą. Mniej szczęścia mieli natomiast zawodnicy U23.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie, choć piłkarzom obu drużyn trudno było odmówić zaangażowania. Obie drużyny popełniały też sporo prostych błędów, przez co spotkaniu brakowało płynności. Lepiej prezentowali się zawodnicy sycowskiej Pogoni, przeważali w posiadaniu piłki oraz dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Bardzo bliski otworzenia wyniku był Mateusz Dembny, ale jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Przyjezdni potrafili zagrozić bramce gospodarzy głównie po stałych fragmentach gry, a także po kontratakach. Po jednym z nich piłka zatrzymała się na spojeniu bramki strzeżonej przez Sebastiana Janickiego. Jednak stuprocentową okazję bramkową na otwarcie wyniku zmarnował Bartosz Jordan, który nie wykorzystał świetnego podania Radosława Gałki. I będąc na 5 metrze przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry. Po zmianie stron tempo gry stopniowo rosło i z każdą minutą nabierało rumieńców. W 51 minucie wynik spotkania otworzył strzałem głową Bartosz Jordan, wykorzystując dośrodkowanie Wojciecha Dryki. 5 minut później było już 2:0 dla Pogoni. Ponownie duet Wojciech Dryka - Bartosz Jordan rozmontował obronę rywali. Tym razem Jordan wykorzystał świetne podanie Dryki i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi z Nadolic. Przyjezdni zanim zdążyli się otrząsnąć z dwóch szybko wyprowadzonych ciosów, to przyszło im przyjąć jeszcze trzeci - nokautujący. W 60 minucie faulowany w polu karnym został Mateusz Dembny, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Szymon Górny. Goście nie odpuszczali i szukali honorowej bramki. Gospodarze, zagrzewani dopingiem swoich kibiców, grali odważnie i wydawało się, że to oni przejmowali inicjatywę. Bliski podwyższenia wyniku, a tym samym ustrzelenia hat-tricka był Jordan, ale nie wykorzystał podania Mateusza Dembnego i próbując strzału lobem futbolówka ostatecznie nie trafiła do siatki. 10 minut później napastnik z Nadolic - Krzysztof Stącel, wykorzystał nieporozumienie Poręby oraz Dunajskiego i pokonał bezradnego Janickiego. Końcówka meczu dostarczyła wielu emocji, niestety również tych nie mających znamiona sportowych. Pomocnik z Nadolic kopnął leżącego Wojciecha Tralera za co obejrzał czerwoną kartkę. W kolejnych minutach Sycowianie mieli swoje okazje do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie ich starania zakończyły się niepowodzeniem. Najbliżsi szczęścia byli Wiktor Czuliński oraz Szymon Balcer. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Jarosława Karnasiewicza mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa!

10. kolejka klasy A gr. Wrocław III
Pogoń Syców - Piast Nadolice 3:1 (0:0) Bramki: 51, 54. Bartosz Jordan, 59. Szymon Górny (karny); 75. Krzysztof Stącel.

Pogoń Syców: Janicki - Dembny Maciej, Górny Szymon, Dunajski, Górny Piotr, Dryka (64. Balcer), Gałka, Jankiewicz, Dembny Mateusz (81. Kociński), Traler, Jordan (70. Czuliński)

Piast Nadolice: Mordal Sebastian - Czajkowski, Grabski, Krawiec, Szafraniec, Zdun, Sałandyk, Stącel, Olszak, Ćwiek, Zaryczny (70. Mordal Jarosław).

Pozostałe mecze: Polonia Wrocław - KS Brochów (Wrocław) 4:1, Widawa Bierutów - Burza Bystrzyca 1:3, Iskra Pasikurowice - KS Łozina 1:2, Borowianka Borowa - Widawa Kiełczów 0:2, Czarni Chrząstawa - Polonia Miłoszyce 2:0, Długołęka 2000 - Dąb Dobroszyce 5:1, WKS Wilczyce - KS Dobroszów 2:1.

Gospodarze byli lepsi

W ramach 8. kolejki B klasy zespół U23 udał się na trudny teren do Węgrowa, by zmierzyć się w samo południe z miejscową Perłą - liderem rozgrywek. Po spotkaniu układ tabeli nie uległ zmianie - bezapelacyjnie gospodarze byli lepszą drużyną, inkasując aż 9 bramek. Natomiast młodzież z Sycowa utrzymała szóstą pozycję. Za tydzień w ramach pauzy U23 odpoczywa, a 31 października udadzą się do Grabowna Wielkiego na mecz z Polonią.

8. kolejka klasy B gr. Wrocław III
Perła Węgrów - Pogoń Syców U23 9:0 (4:0) Bramki: 8., 40., 86. Bartosz Iwańczyk, 23., 26., 47., 48. Damian Karczewski, 55. Jakub Patecki, 80. Daniel Pindral.

Perła Węgrów: Krasinkiewicz Jakub - Gontarz, Dmytro, Malakhov (55. Kurek), Furmanek (65. Pindral), Iwańczyk, Krasinkiewicz Daniel, Suchański (55. Zamojski), Karczewski, Grygiel (55. Patecki), Mszyca (65. Kaszubkiewicz)

Pogoń Syców U23: Szczot Sz. - Koziarki (75. Zapolny), Lulkowski, Sawicki, Świderski (80. Mierzwa), Kaśkos, Byczek (46. Stanek), Miś, Adamowski (46. Ślusarek), Szczot Oliwier, Luźniak (46. Mazurek).
Sędzia: Robert Piotrowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani