Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sezon grzewczy 2021/2022 w Sycowie. Zima łaskawa dla sycowian. Nie będzie podwyżki za ciepło w kaloryferach

KJ
Do końca sezonu grzewczego teoretycznie pozostały jeszcze około cztery miesiące, ale z obserwacji ostatnich lat wynika, że czas jego trwania wydłuża się, a data wyłączenia centralnego ogrzewania przesuwa się z końca kwietnia, nawet na połowę maja.
Do końca sezonu grzewczego teoretycznie pozostały jeszcze około cztery miesiące, ale z obserwacji ostatnich lat wynika, że czas jego trwania wydłuża się, a data wyłączenia centralnego ogrzewania przesuwa się z końca kwietnia, nawet na połowę maja. pixabay.com
Sezon grzewczy na rok 2021 i 2022 w Sycowie rozpoczął się na przełomie października i listopada. I trwa w najlepsze. Jak kwestia ogrzania miejskich mieszkań wygląda z perspektywy Sycowskiej Gospodarki Komunalnej? Czy mieszkańcy Sycowa mają spodziewać się podwyżek za ciepło w kaloryferach?

Sezon grzewczy w Sycowie trwa w pełni. Mimo, że zimowa aura jest dość łaskawa - w mieszkaniach sycowian kaloryfery są stale ciepłe. Choć najniższa zanotowana 26 grudnia o godz. 7:25 temperatura powietrza tej zimy w Sycowie na osiedlu Kaliska wyniosła - 14,6 stopni Celsjusza to niewykluczone, że prawdziwe, duże mrozy dopiero przed nami. Do końca sezonu grzewczego teoretycznie pozostały jeszcze około cztery miesiące, ale z obserwacji ostatnich lat wynika, że czas jego trwania wydłuża się, a data wyłączenia centralnego ogrzewania przesuwa się z końca kwietnia, nawet na połowę maja.

Jak mówi prezes zarządu Sycowskiej Gospodarki Komunalnej Dominik Kulok z roku na rok w spółce zauważalna jest jednak różnica w zapotrzebowaniu budynków na energię cieplną.

W porównaniu z ubiegłymi latami jak wynika z naszych danych ilość sprzedanego ciepła spada, co wiąże się w dużej mierze z inwestycjami termomodernizacyjnymi naszych odbiorców. Z analizy ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku (2021 r.) wynika, że produkcja energii cieplnej na większości kotłowni była większa o około 3,89% niż w analogicznym okresie 2020 roku - wyjaśnia prezes.

W Sycowie podobnie, jak i w całym kraju jest to jednak trudny czas. Ciągłe podwyżki zaburzają plan pracy. Czy mieszkańcy zapłacą za ciepło więcej już w tym sezonie?

Prezes przyznaje, że SGK na bieżąco analizuje rynek paliw kopalnianych oraz prowadzi odpowiednią strategię zakupową gazu oraz węgla.

Dzięki temu w obecnym sezonie grzewczym mimo trudnej sytuacji na rynku energetycznym pozwoli nam to utrzymać ceny energii cieplnej na niezmiennym poziomie do końca sezonu grzewczego - mówi nam Dominik Kulok i dodaje, że obecnie wszystkie obiekty ciepłownicze Sycowskiej Gospodarki Komunalnej pracują stabilnie, a ewentualne awarie usuwane są na bieżąco.

Zużycie paliwa gazowego od początku sezonu grzewczego: 173 885 kWh, węgla 185 t.

[polecane]22357023[/polecane]

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto