(© fot. Przemysław Durzyński)

W Bierutowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Dziewcząt i Chłopców w ramach tegorocznej Licealiady.

W rozgrywkach dziewcząt udział wzięło pięć szkół reprezentujących powiat oleśnicki: ZSP Bierutów, ZSP Syców, ZSZ Oleśnica, I LO w Oleśnicy oraz II LO w Oleśnicy. Rywalizacja odbywała się w systemie "każdy z każdym". Po rozegraniu dziesięciu spotkań najlepsze okazały się uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy.

Drugie miejsce wywalczyły piłkarki z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, a podium uzupełniły reprezentantki z ZSP Syców. Czwarte miejsce przypadło drużynie II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, a stawkę zamknęły uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie.

Dzień później do turnieju chłopców przystąpiło osiem szkół z naszego powiatu: ZSP Bierutów, ZSP Syców, ZSZ Oleśnica, ZSP Międzybórz, ZSP Twardogóra, I LO w Oleśnicy, II LO w Oleśnicy oraz LO w Sycowie. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

Grupę A zwyciężyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, którzy wyprzedzili ZSP Syców, ZSP Twardogóra oraz LO w Sycowie. Z kolei w grupie B najlepsi okazali się zawodnicy ZSP Bierutów przez ZSZ Oleśnica, ZSP Międzybórz i II LO w Oleśnicy.

Pierwszy półfinał piłkarze z dwudziestki wygrali 2:0 z I LO w Oleśnicy. Drugi mecz półfinałowy został rozstrzygnięty dopiero po rzutach karny, a w nich lepsi okazali się uczniowie z ZSP Syców, pokonując gospodarzy z Bierutowa.

Bierutowianie zrewanżowali się w spotkaniu o trzecie miejsce, ogrywając 3:0 I LO w Oleśnicy. W wielkim finale Dawid Maliga i spółka z ZSZ Oleśnica nie dali szans rywalom z ZSP Syców, triumfując 2:0 i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju.

ZSP Syców wystąpiło w składzie: Adrian Kramarz, Oskar Rek, Kacper Kowalski, Michał Kuś, Jakub Szumski, Kacper Frohlich, Bartosz Buczek, Jakub Budzowski, Oliwier Szpurgis, Jakub Marszałek .Opiekun zespołu: Przemysław Durzyński.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!