Stradomia Wierzchnia: Kostka położona

Beata Samulska
Beata Samulska
Ksiądz Robert Wardęcki dziękuje za pomoc

Wiosną zakończył się remont elewacji kościoła w Stradomi Wierzchniej.
Czyszczeniem piaskowca zajmowała się wówczas firma budowlana pana Bronisława Myszakowskiego. Ksiądz proboszcz Robert Wardęcki wraz z radą parafialną zdecydował, że należałoby wybrukować podmokły teren wokół kościoła i plebanii.

Pojawiło się kilku sponsorów. Zaprzyjaźniony z parafią prezes Robert Barczyk z firmy Aton w Stradomi podarował na ten cel 6 tys. zł. Pierwsze palety z kostką brukową pojawiły się dzięki Janowi Kuropce i Gazecie Sycowskiej. Prace rozpoczęły się 3 tygodnie temu. Budową zajęła się firma Bronisława Myszakowskiego.
Wybrukowano główny wjazd i dojście do plebanii oraz chodniki do kościoła i zakrystii oraz na procesje wokół świątyni. Zerwany będzie beton przy budynku, a w miejscu podestu pojawi się kostka. Łącznie koło kościoła wyłożono kostką około 700 mkw. Ksiądz Robert planuje położenie kostki także wzdłuż plebanii do głównego wejścia. Parafię czeka jeszcze wymiana pieca centralnego ogrzewania w plebanii wraz z instalacją i kaloryferami oraz krzyża przy kościele. Drewno na nowy krzyż podarował Józef Burchard z tutejszego tartaku.

Nadleśnictwo z Oleśnicy podarowało z kolei drewno na remont dachu w Gaszowicach. Parafia pozyskała dzięki pani Aleksandrze Wiórek z Dekoralu farby do malowania tamtejszego kościółka. Ksiądz Robert przekonuje, że po remontach w Stradomi przyjdzie czas na prace w kościele filialnym. Nie kryje, że tam potrzebne będą niemałe nakłady finansowe.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie