Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Syców: 75. maraton Józefa Grędy

Dawid Samulski
Sycowski biegacz z medalem przywiezionym z Berlina
Sycowski biegacz z medalem przywiezionym z Berlina Dawid Samulski
Znów przypomniał o sobie nasz eksportowy biegacz Józef Gręda, który może sobie „odfajkować” kolejny, 75. przebiegnięty w życiu maraton

Tym razem dystans 42 km 195 m sycowianin pokonał w zeszłą niedzielę w Berlinie. Czas, jaki uzyskał, to 3.42,36. W klasyfikacji generalnej, na 40 000 biegaczy, zajął miejsce 9 195. W swej kategorii wiekowej M-60 uplasował się na 95 pozycji. Był to dla niego 17 ukończony maraton w stolicy Niemiec. – Z powodu przebytej operacji 2 miesiące nie trenowałem, więc jak na tak krótki, bo tylko 3-tygodniowy okres treningowy, poszło mi nieźle – ocenia swoją postawę. – Kryzys przyszedł od 15 do 30 km, jednak na ostatnich 12 km dostałem takiego „powera”, że już do końca mijałem setki innych biegaczy, którzy wcześniej mnie wyprzedzili – dodaje i prosi, aby za wsparcie finansowe podziękować Nadleśnictwu Syców oraz pozostałym sponsorom

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani