Syców: Czy 6-latek powinien pójść do szkoły?

Dawid Samulski
Zajęcia z komputerem Zdjęcia: Archiwum SP 2 w Sycowie
Dyskusja na ten temat toczy się od dawna, również w SP nr 2 w Sycowie.

Dyrekcja i grono pedagogiczne tej placówki brały udział w licznych kursach i szkoleniach na ten temat, śledziły informacje w telewizji i prasie, zaglądały na strony internetowe. Nauczyciele zdają sobie jednak sprawę z tego, że to jedynie kropla w morzu tego, co powinni wiedzieć. O wiele ważniejsza wydaje im się znajomość świata, w którym porusza się sześcioletnie dziecko, to, jakie jest jego myślenie, czym się interesuje, co przyciąga jego uwagę, na jakie bodźce reaguje? Znając odpowiedzi na te pytania, szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków.

Współpracuje z przedszkolami
Przypomnieć w tym miejscu należy, że już od wielu lat współpracuje z sycowskimi przedszkolami, czego przykładem może być tegoroczny bal karnawałowy z udziałem przedszkolaków i pierwszaków.
Nauczyciele dwójki robią wszystko, aby otaczać swych uczniów mądrą opieką, która sprawia, że świat dziecięcych marzeń nie znika, ale jednocześnie pozwala odnaleźć drogę do dorosłego życia.

Co mogą zaoferować?
Ciekawe zajęcia i odpowiednio przygotowaną placówkę. Zajęcia w szkole mogą być prowadzone w pracowniach komputerowych. SP nr 2 posiada też pracownie mobilne, co oznacza, że dzieci będą mogły korzystać z komputerów bez konieczności zmieniania sali lekcyjnej. Ponadto ma pracownię przyrodniczą z mikroskopami cyfrowymi, tablicą interaktywną, wizualizerem i komputerami. Sześciolatki mogą też skorzystać z pracowni językowej ze stanowiskami do prowadzenia dialogów i odsłuchania tekstów. W ramach obowiązkowej nauki szkolnej w klasie pierwszej zaplanowano naukę języka niemieckiego, natomiast dla chętnych zorganizowane zostaną bezpłatne lekcje języka angielskiego. Zajęcia mogą się też odbywać w pracowni języka polskiego wyposażonej w tablicę interaktywną i wizualizer. Są również dwie sale zabaw, przygotowane z myślą o dzieciach sześcioletnich. Wiosną obok placówki rozpocznie się budowa placu zabaw w ramach programu Radosna Szkoła.

Czekają już teraz
- Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 6-latków. Czekamy na nich już teraz – podkreślają nauczyciele SP nr 2, przypominając, że dzieci uczestniczyły już w zajęciach „Godzinka na sportowo z przedszkolakami”.

2 marca zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi. Proponują spotkania w dwóch grupach, w godz. 10 – 12 lub 11.30 - 13.
Propozycja dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na spędzenie wolnego czasu w pierwszą sobotę marca: zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, zabawy ruchowe, zajęcia w sali językowej, origami, zajęcia teatralne, odwiedziny w bibliotece i świetlicy, zajęcia w pracowni przyrodniczej, zwiedzanie sal lekcyjnych, matematyka na wesoło, historia z komputerami, spotkanie w krainie baśni, prezentacja multimedialną „Dzień Pierwszaka z Dwójki”.

Pomoc dla firm od 1 lutego

Wideo

Dodaj ogłoszenie