Syców: Posadzili swoje Drzewo Wolności

Dawid Samulski
SP nr 2 w Sycowie przystąpiła do edukacyjnego programu Święto Drzewa, który jest poświęcony sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji ich znaczenia w biosferze.

Program Klubu Gaja ruszył w 2003 roku. Corocznie jego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew w październiku. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska
Tegoroczna 12. edycja Święta Drzewa odbyła się 10 października pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Inicjatywie przyświecało hasło "Drzewo Wolności" z okazji rocznicy 25-lecie wolnej Polski. Przez 12 lat ponad pół miliona obywateli posadziło z Klubem Gaja blisko 700 000 drzew.
Święto drzewa było również okazją do podsumowania działań podjętych w ramach realizacji projektu "Papier nie tylko na makulaturę”.
SP nr 2 swe Drzewo Wolności posadziła wraz z zaproszonymi gośćmi: leśnikiem Czesławem Pawlikowskim, prezesem Oddziału ZNP Kazimierą Kowalnik, dyrekcją placówki i przedstawicielami klas.
M.Kuropka, J.Borusiewicz, A.Hojczyk-Więcek, M.Sumisławska

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Dodaj ogłoszenie