Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Syców: "Masia" wierny winylom

Dawid Samulski
„Masia”
„Masia” Fot. Archiwum prywatne
Przemysław Siama, pseudonim „Masia”, ma 31 lat, obecnie mieszka w Brodnie, ale jest rodowitym sycowianinem. Jest też wielkimi miłośnikiem techno i jedynym polskim dj., który wielokrotnie grał w legendarnym klubie „Tresor” w Berlinie.

Niebawem, a dokładnie 26 października (od godz. 22) będzie go można posłuchać w poznańskich „8 Bitach”, gdzie pojawi się znana postać berlińskiej sceny techno, a zarazem rezydent wspomnianego „Tresora” dj. Herr Schneider. – Będzie to pierwsza jego wizyta w naszym kraju – wyjaśnia „Masia”, który ze Schneiderem miał już okazję grać wcześniej w Berlinie. Poza gwiazdami wieczoru, w Poznaniu zagrają również HeadOn, Redroom, Qbee, Stan Homan, Tralien, Audiorotax, Kuba Jaske.
Kiedy i czy w ogóle będzie można posłuchać „Masi” w Sycowie? – Niestety, to nie jest tolerancyjne miasto na muzykę techno, dlatego często goszczę w innych miastach Polski – odpowiada. Przemek nie do końca uważa za słuszne stwierdzenie, że kto stoi w miejscu, ten się nie rozwija. – Można się z tym zgodzić, ale nie trzeba. Ja jestem wierny swoim czarnym płytom i techno, które towarzyszy mi już od dziecka, dlatego zawsze będę promował dobre techno grane wyłącznie z winylu – tłumaczy. I dodaje: – Niektórzy narzekają, że obecne techno to już nie to samo, co kiedyś. Lata lecą, teraz takie pitu-pitu wszędzie graja, ale na szczęście są jeszcze ludzie, którzy pamiętają co stare dobre czasy z tresorami organizowanymi w różnych miastach Polski. Właśnie dlatego co jakiś czas przyjeżdża ktoś do nas z tej najwyższej półki, by zagrać stare dobre techno.
Mniej wtajemniczonych informujemy, że techno powstało w połowie lat 80. w Detroit. Stworzyli je: Juan Atkins, Derrick May i Kevin Sanderson przez połączenie  muzyki gospel i bluesa. Istnieją różne podgatunki techno, takie jak jungle czy electro. Po Detroit przyszedł czas na Europę, a dokładnie berliński klub „Tresor”, który nazywany jest kolebką europejskiego techno.

PRZESŁUCHANIE „MASI”:

Nie zostałbym dj-em, gdyby nie...
Dziadek, który po wojnie robił domówki  i moi nauczyciele: Piotr Banaszak, Franciszek Szymkowicz i Sebastian Kopacki. Pokazali mi, jak grać z płyty winylowej.
Syców to miasto...
Ciężko wyczuć. Cokolwiek byś tu nie zrobił, i tak będą marudzić, że nic się nie dzieje.
Marzy mi się...
Wybudować dom, spłodzić syna i wiesz... to drzewo też musi być.
Gdybym wygrał w totka fortunę, to wydałbym ją na...
Uszczęśliwienie siebie i swoich bliskich - to taka pierwsza myśl.
Mój muzyczny ideał to...
Cenię twórczość Jeffa Millsa, Surgeona, ale ciężko tu mówić o ideale.
Pierwszy koncert techno, na którym byłem...
Ostatni butik przy ulicy Kasztanowej w Sycowie. Kiedyś znajdował się tam mały lokal, w którym czasami ktoś grał techno. Były to czasy mojej podstawówki. Później był Love Parade w 1999 r.
Płyta, którą kupiłem ostatnio...
Kupiłem ich kilka, ale taka szczególna to Xhin-Cutlass (surgeon mix).
Recepta na sukces w branży techno...
Nie wiem, czy w ogóle taka istnieje. Ja zawsze gram swoje, gram to techno i nie patrzę na innych.
Przyszłość techno to...
Czasy się zmieniają i ciężko tu mówić o przyszłości. Wydaje mi się, że techno raczej zejdzie do podziemia. Zostaną takie niekomercyjne techno imprezy.
Gdybym mógł wybrać, chciałbym mieszkać...
Tu, gdzie teraz. Cisza, spokój, możesz wyjść w majtkach na taras i wypić kawę o godz. 4 nad ranem.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Syców: "Masia" wierny winylom - Syców Nasze Miasto

Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto