Syców: Uśmiechają świat z GKN-em

Beata Samulska
„Zrób coś dla innych, a otrzymasz coś więcej dla siebie” – pod takim hasłem wspólnie z pracownikami Publicznego Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka przeprowadzono akcję modernizacji jednej z sal przeprowadziła pani Zuzanna Kasprzak, mama chłopca uczęszczającego do placówki i menadżer w GKN Driveline.

Firma GKN Driveline z Oleśnicy realizuje dla menadżerów z całej Europy program pod nazwa DDP (Driveline Development Program), dzięki któremu pracownicy tej firmy mają możliwość przeprowadzić ze swojej inicjatywy dowolny projekt socjalny, który zbliży ich do społeczności lokalnej. Skąd pomysł na taką akcję? – Pomysł rodzi się sam z siebie i jest połączony z wartościami firmy GKN, które mówią, ze współpraca i wsparcie lokalnej społeczności jest możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich stron – wyjaśnia pani Zuzanna.
Takie akcje organizowane są przez GKN na całym świecie i mają różny charakter, np. wpieranie domów dziecka, instytucji charytatywnych, uczestnictwo w biegach charytatywnych itp.
Propozycję zorganizowania akcji przyjęła z chęcią i radością dyrektor przedszkola Joanna Nowak oraz pracownicy. Wszyscy chętnie poświecili wolny dzień bawiąc się podczas pikniku i pomagając przy remoncie sali. – My nazwaliśmy akcję „Uśmiechamy świat z GKN” – mówi pani Joasia. – A to dlatego, że ci młodzi ludzie z różnych krajów swoją pracą wywołali uśmiech wielu dzieci jednocześnie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich bezinteresowności i zapału, z jakim podjęli się zadania remontu sali. Była to okazja do pokonywania wszelkich barier: kulturowych czy językowych. Nasi goście po raz pierwszy jedli bigos uszykowany w naszej kuchni oraz piekli kiełbaski na ognisku - dodaje ze śmiechem. Bardzo dziękujemy wszystkim za podjęcie tej akcji. Wspólne działania pracowników GKN i naszego przedszkola pokazały, co znaczy zjednoczona Europa.
W ramach modernizacji salę pomalowano i wytapetowano w marynarskim stylu. Maluchy były zachwycone.
W akcji udział wzięli: Zuzanna Kasprzak i Jacek Soska oraz Stephan Schultheis (Niemcy, Offenbach), Stephanie Giralt (Francja, Carrier), Andre Kemptner (Niemcy, Mosel), Friedrich Feichter (Włochy, Brunico). Fotorelacja Beata Samulska i archiwum.

Gigant inwestuje w Niepołomicach

Wideo

Dodaj ogłoszenie