Syców: Wybraliśmy Sportowca Roku 2014

Dawid Samulski
Anna Talaga zdobyła 1411 głosów
Anna Talaga zdobyła 1411 głosów Fot. Archiwum prywatne
Anna Talaga wygrała nasz plebiscyt, który zakończyliśmy 15 stycznia. Zwyciężczyni wyprzedziła Dominikę Jarosz i Janusza Górskiego.

Wymienieni laureaci spotkają się 30 stycznia na Balu Sportowca Dolnego Śląska we wrocławskim hotelu Haston. Dodatkowo laureatka spędzi weekend w Karpaczu, gdzie również pojedzie z osobą towarzyszącą. Więcej o sportowcach, którzy zajęli miejsce na podium, przeczytasz w „Gazecie Sycowskiej".

Sylwetki kandydatów

ANNA TALAGA
: Najlepsza z sycowianek w 20. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze(23:18).

DOMINIKA JAROSZ: Indywidualnie najlepsza zawodniczka akcji NowWeMove – Tydzień Ruchu 2014. Przez tydzień przejechała na rowerze aż 180 km, dzięki czemu gimnazjum w Sycowie zajęło I miejsce w akcji.

JANUSZ GÓRSKI: Siatkarz. Najlepiej punktujący w I-ligowym Ślepsk Suwałki (2011/2012), mistrzostwo Ligi Pro B z Canteleu Maromme (Francja, 2013/2014), obecnie zawodnik Asse-Lennik (Ekstraklasa Belgijska).

JÓZEF GRĘDA: Zaliczył 20. Maraton w Berlinie, który był jego 80. startem na tym dystansie w bogatej sportowej karierze. W stolicy Niemiec uzyskał czas 3:57:22. To zeszłoroczny zwycięzca naszego plebiscytu.

JAN PONIECKI: Udział w Maratonie Wrocław (4:19:04) oraz w innych biegach na krótszych dystansach. Mimo 68 lat, ciągle w doskonałej kondycji. To zwycięzca naszego plebiscytu w 2012 r.

ALEKSANDRA SKIBA: Znakomita młoda szachistka zajęła III miejsce na Mistrzostwach Strefy Lubusko-Dolnośląskiej w Lubniewicach, czym wywalczyła sobie awans do finałów MP w 2015 r. Ponadto uplasowała się na 34. miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów.

ROKSANA BARANIECKA: Uczennica SP nr 1 w Sycowie to lekkoatletyczny megatalent. Zajęła II miejsce na 600 m w Dolnośląskim Finale Igrzysk Szkół Podstawowych. Nie miała sobie równych w biegu na 1000 m klas V-VI na Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Przewodniczącej SZS Dolny Śląsk Beaty Pawłowicz – Dolnośląskiej Kurator Oświaty. Na co dzień trenuj w klubie Echo Twardogóra.

FRANCISZEK URBAŃSKI: Zwycięzca tegorocznych zawodów wędkarskich o puchar „Gazety Sycowskiej” połączonych z rywalizacją o puchar burmistrza Sycowa.

HEKTOR DUMAŃSKI: Jest kapitanem oldbojów Pogoni Syców, którzy wywalczyli awans do I ligi.

KATARZYNA MAGAJ: Uczestniczka październikowego Biegu „Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim" na 10 km. Uzyskała czas 01:01,02. Mieszka w Sycowie, ma 19 lat i jest studentką fizjoterapii w Opolu.

MARIUSZ WANKIEWICZ
: Spławikowy mistrz koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Sycowie.

PATRYK PRACA: III miejsce w ISALTS.

KAROLINA BERKOWSKA
: Najlepsza z twardogórzanek w 20. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze (19:35).

MATEUSZ HANYŻ: W tegorocznym Maratonie Wrocław zadebiutował na dystansie 42 km 195 m. Jego czas to 3:40:44. Pół roku wcześniej wygrał Indywidualną Sycowską Amatorską Ligę Tenisa Stołowego. Po raz piąty w historii.

PRZEMYSŁAW PRACA: II miejsce w ISALTS

KRZYSZTOF LUBCZYŃSKI
: Świetny występ na 32. Maratonie Wrocław - 3:34:55.

MARIUSZ TĘSIOROWSKI
: Nie dość, że ma za sobą debiut w maratonie (4:16:37), to jeszcze doprowadził trampkarzy Pogoni Syców do zwycięstwa w lidze okręgowej.

PATRYK NICOLAS-JAŚLIKOWSKI: Przyjmujący ZSP w Sycowie, która wygrała I Ligę Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce na Dolnym Śląsku. Stypendysta starosty.

SZYMON OLSZAŃSKI: Lekkoatleta Echa Twardogóra jest złotym medalistą Mistrzostw Dolnego Śląska w 10-boju.

WERONIKA CYCH: Twardogórska zawodniczka Śląska Wrocław została mistrzynią Europy w biegach na orientację, które odbyły się Macedonii.

KRZYSZTOF MĄKA
: Zwycięzca tegorocznego turnieju tenisa ziemnego o puchar burmistrza w ramach Dni Sycowa.

ŁUKASZ SOBERA: Najlepszy z twardogórzan w 20. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze (35:13).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani