18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Syców: Zakończyły się letnie półkolonie

Dawid Samulski
Letnie półkolonie dla dzieci trwały dwa tygodnie, a zakończyły się w zeszły piątek. Ich organizatorem było Centrum Kultury.

W drugim tygodniu półkolonii dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie dowiedziały się, czym jest ta placówka, jakie pełni funkcje i na jakie działy się dzieli. Mali czytelnicy, którzy są już zapisani do biblioteki, mogli wypożyczyć sobie wybrane przez siebie książki, zaś ci jeszcze nie zapisani mogli to uczynić.
Kolejnego dnia uczestnicy półkolonii pojechali do najstarszego miasta w Polsce, czyli do Kalisza. Tam zwiedzili Kaliski Gród Piastów i odbyli archeologiczną i etnograficzną podróż w czasie. Płynęli łodzią po rzece, pisali gęsim piórem, podpatrywali, jak się robi pieczęcie lakowe, poznawali właściwości laku w stanie ciekłym i stałym, strzelali z łuku, łowili ryby i przymierzali rycerskie zbroje.
Następnie dzieci pojechały do TVP Wrocław, gdzie poznały tajniki powstawania programów telewizyjnych. Ponadto w ciągu tygodnia brały udział w grach i zabawach, karaoke, zajęciach plastycznych i origami.

Robert Lewandowski inwestuje w branżę rolną

Wideo

Dodaj ogłoszenie