Sycowianin Filip Nowicki v-ce Mistrzem Polski juniorów w kickboxingu

Klaudia Kłodnicka
Filip Nowicki (z prawej)
W rozegranych w miniony weekend we Włoszakowicach Mistrzostwach Polski juniorów w formule light-contact debiutujący w kickboxingu sycowianin Filip Nowicki zdobył tytuł Vice Mistrza Polski w kat. +94kg.

17- letni mieszkaniec Sycowa trenujący w Kick-Boxing Club Poprava na macie spisał się bardzo dobrze w drodze do medalu eliminując przeciwników z Kalisza i Leszna. W finale z powodu kontuzji niestety nie wystąpił.

Filip trenuje w naszej w sekcji w Sycowie od kilku miesięcy, lecz widać u niego duży talent do tego sportu i przy pełnym zaangażowaniu treningowym ma szansę stać się bardzo dobrym zawodnikiem w przyszłości. W tym samym turnieju rywalizował drugi z Sycowian Hubert Stencel w kat. -63kg. Hubert na tych zawodach zwyciężył jedną walkę, lecz nieznacznie uległ swojemu rywalowi i został sklasyfikowany na 9 miejscu w tym turnieju.

Przed młodymi zawodnikami z Sycowa pod koniec czerwca start w rywalizacji ringowej w full-contact.