Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zimowisko, marsze i gra historyczna to tylko niektóre plany, jakie na ten rok ma sycowski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. 7. Łużyckiej Dywizji Piechoty.

Ubiegły rok sycowscy harcerze spędzili pod znakiem nowych wyzwań, tj. organizacji wielu cyklicznych, harcerskich imprez na łonie natury, a także organizacji wydarzenia roku, jakim były obchody 70-lecia harcerstwa na ziemi sycowskiej. - Z tej okazji zagościliśmy w murach sycowskiego Muzeum Regionalnego - informuje pwd. Laura Lempert HO - szefowa Zespołu Wizerunku i Promocji Hufca ZHP Syców oraz phm. Anna Kamzol HR - komendantka Hufca ZHP Syców. - W myśl dewizy „wychować swojego następcę” w maju rozpoczęliśmy kurs zastępowych i przybocznych „Warsztat z mchu i paproci”, gdzie przyszła kadra uczyła się technik harcerskich oraz sposobów na idealną zbiórkę - dowiadujemy się. - W wakacje spędziliśmy aktywnie czas nad polskim morzem oraz w Bieszczadach na obozie wędrownym. Już w październiku odbyły się marsze na orientację SIPA. Kolejnym październikowym wydarzeniem, które w dużej mierze wpłynęło na obecną działalność Hufca ZHP Syców był zjazd zwyczajny, który pozwolił wybrać władze decydujące o kolejnych rozwojowych latach jednostki. - Hufiec ZHP Syców wspólnie z hufcami Jawor i Głogów na przełomie grudnia i stycznia organizuje kurs przewodnikowski „Iskrownik”, którego celem jest przygotowanie harcerza do bycia instruktorem ZHP. Przez lata harcerskiej działalności mogliśmy nie raz usłyszeć o akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. W roku 2019 już po raz 29. sztafeta pokoju trwała nieprzerwanie. Dokładnie 15. grudnia sycowscy harcerze i harcerki odebrali światło z katedry na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, by dalej móc je nieść do naszych domów w świąteczny czas - informują.

Wiele planów
A co przed nimi? Harcerzy z Hufca ZHP Syców zobaczymy jeszcze nie raz, ponieważ zbliża się styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Podczas tegorocznej akcji na terenie działania naszego Hufca harcerze współtworzą dwa sztaby - w Sycowie i Międzyborzu. W lutym czeka nas niemała dawka zabawy, bo odbywać się będzie zimowisko harcerskie pełne śpiewów, gier i zabaw. W okresie wiosennym odbędzie się kolejna już edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, w której każdy może wziąć udział. Czerwiec stoi pod znakiem historii regionalnej i sycowskich Bironów, bo to właśnie harcerze i harcerki z naszego miasta tworzą Grę Miejską „Bironowie w Sycowie”. I pomimo tego, że czerwiec jest końcem roku harcerskiego, to nie są to ostatnie działania na 2020, bo wielkimi krokami zbliżać się będzie obóz harcerski, na który harcerze, harcerki i instruktorzy już serdecznie zapraszają. W pierwszy weekend września odbędą się marsze na orientację SIPA, gdzie zapraszamy nie tylko harcerzy - uczymy w działaniu pracy z mapą i busolą. W listopadzie włączymy się w lokalne obchody Święta Niepodległości, gdzie zapraszamy na nadchodzącą edycję Historycznej Gry Miejskiej „Mamy Niepodległą” w Międzyborzu - przekazują nasze rozmówczynie. - Przez cały nadchodzący rok zapraszamy także do włączenia się w szeregi naszych jednostek. - Do zobaczenia na harcerskim szlaku w 2020 roku - przekazują nasze rozmówczynie.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!