Sycowscy szachiści z powodzeniem rywalizowali w Krośnicach

Dawid SamulskiZaktualizowano
5-letnia Łucja Kraszewska, najlepsza kobieta Mirosława Trzeciak i najstarszy uczestnik Kazimierz Chmura z Sycowa

XII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Doliny Baryczy został rozegrany w Krośnicach. Oczywiście z udziałem zawodników UKS Szach-Mat Syców.

Startowało 63 szachistów z całej Polski, którzy grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 min. Zawody były prowadzone przez Małgorzatę Nowak.

Podwójna nagroda
Zwyciężył Marcin Szajda (6,5) z LZS Victorii Krośnice, natomiast tuż za podium, na 4. miejscu wśród seniorów, uplasował się 82-letni Kazimierz Chmura (5) z UKS Szach-Mat Syców, który był też najstarszym uczestnikiem zmagań i dzięki temu otrzymał aż dwie wartościowe nagrody rzeczowe. Pozostali szachiści naszego klubu zajęli następujące miejsca: 8. Krzysztof Kempa (4,5), 15. Artur Urbaniak (4), 19. Zbigniew Kisiel (3,5).
W śród juniorów do lat 16 wygrał Kacper Ugorek ze Skoczka Milicz (6). Na 5. miejscu był Mateusz Piras (5), a na 7. jego brat Jakub (4), obaj z UKS Szach-Mat Syców. Według prezesa UKS Szach-Mat Syców Zbigniewa Kisiela, turniej był przeprowadzony perfekcyjnie. Organizatorzy zadbali o napoje, ciasto i ciepły posiłek w postaci smażonych pierożków. Najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy zawodów dyplomy i bilety na kryty basen.

EL. ME 2020: Polska gra na wyjeździe z Izraelem

Materiał oryginalny: Sycowscy szachiści z powodzeniem rywalizowali w Krośnicach - Dolnośląskie Nasze Miasto