Sycowscy szachiści zagrali w Mistrzostwach Polskich

Adam Besz
W dniach 7-14 kwietnia w Ustroniu-Jaszowcu zostały rozegrane III Mistrzostwa Polski Seniorów w szachach. W śród 171 szachistów grało dwóch reprezentujących UKS Szach-Mat Syców.

Andrzej Woźniak w końcowej klasyfikacji zajął 55 miejsce(3,5 pkt.), a Zbigniew Kisiel był 60 zdobywając 3 pkt. Zwyciężył Seifert Henryk Mistrz Fide Stl EURUBESKIDY Łodygowice. Tygodniowy turniej  był bardzo wyczerpujący ponieważ niektóre mecze trwały ponad trzy godziny, a było ich aż dziewięć. Tempo gry wynosiło 60 minut+30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

Zawody prowadził sędzia klasy międzynarodowej Jacek Matalak. Nasi sycowscy szachiści grając z bardzo silnymi zawodnikami wypadli całkiem dobrze, a Zbigniew Kisiel podniósł swój ranking i ma obecnie drugą kategorie szachową.

Z kolei 13 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach rozegrano II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy. Zawody sędziował Artur Paprocki w systemie szwajcarskim 9 rund przy tempie gry 10 minut+5 sekund. Syców reprezentowali Krzysztof Kempa, który był 7 w ogólnej klasyfikacji i Mateusz Piras, będąc w klasyfikacji juniorów trzeci i stanął na najniższym stopniu podium.