Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sylwetki wybitnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie i realizowane projekty [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Beata Hadas
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Dwójce przyniosło uczniom wiele radości
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Dwójce przyniosło uczniom wiele radości Fot. SP2 w Sycowie
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie osiągnęli bardzo wysokie lokaty w minionym roku szkolnym 2019/2020, a ich trudna praca została nagrodzona stypendium burmistrza, został też złożony wniosek o stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Którzy uczniowie zostali wyróżnieni i jakie projekty były realizowane w sycowskiej Dwójce? Przypomnijmy, że Dwójka to szkoła, która nacisk stawia na przedmioty ścisłe, języki obce, robotykę, ale i na otwartość, tolerancję oraz empatię

Wybitni uczniowie

Na początek absolwenci. Michał Plata to uczeń absolutnie wyjątkowy, laureat i finalista najbardziej prestiżowych konkursów w województwie dolnośląskim- i nie tylko, Zdolny Ślązak i zDolny Ślązaczek z matematyki i fizyki! – prezentują uzdolnionych uczniów nauczyciele. – Jest również finalistą XV Olimpiady Matematycznej Juniorów. W sumie uczeń wziął udział w 151 konkursach matematycznych, zdobywając każdorazowo wysokie wyniki. W 2015 r. uczeń ten reprezentował szkołę na 29 Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu, zdobywając IV miejsce i tytuł laureata.

Michał otrzymał aż 3 statuetki Najlepszy Absolwent u Maryśki 2020 w dziedzinie matematyki, fizyki i informatyki. Największym sukcesem Michała z informatyki w tym roku szkolnym było zdobycie I miejsca w Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego na etapie regionalnym.
Jako absolwent wybitny otrzymał stypendium burmistrza Miasta i Gminy Syców oraz został zgłoszony do stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Na uwagę zasługują również pozostali wyróżniający się uczniowie klas VIII. Judyta Stróżyk również zdobyła 3 statuetki Najlepszy Absolwent u Maryśki 2020 z języka polskiego oraz jako najlepsza lingwistka. Uczennica miała także najwyższą średnią ze wszystkich absolwentów i zarówno na koniec siódmej jak i ósmej klasy miała oceny bardzo dobre z przedmiotów egzaminacyjnych, za co otrzymała z rąk pani dyrektor Edyty Ptak statuetkę Najlepszy wśród najlepszych u Maryśki 2020.

Statuetkę Najlepszy Absolwent u Maryśki 2020 w kategorii Społecznik Roku otrzymała uczennica zaangażowana szczególnie w prace charytatywne na terenie szkoły Marta Popławska.

Statuetką Najlepszy Absolwent u Maryśki 2020 w kategorii Artysta został wyróżniony Wojciech Rachwał za wybitne zdolności plastyczne. Wojtek jest autorem baneru, który promuje Szkołę Podstawową nr 2 i na stałe wisi na budynku szkoły.

Wyróżniono również nagrodą specjalną dwóch uczniów, bez których imprezy szkolne nie będą takie same. Ich uśmiech i poczucie humoru uświetniały każdy szkolny event. Statuetkę w kategorii Instruktor Kulturalno-Imprezowy otrzymali Franciszek Sowa i Przemysław Piecuch.

Również uczniowie klas trzecich, którzy zakończyli pierwszy etap edukacyjny zostali wyróżnieni statuetką Najlepszy u Maryśki 2020 w kategorii klas I-III. Byli to Maria Janas, Natalia Herbeć, Nadia Przybylak, Piotr Kołodziej.

Uczennicą, która uzyskała najwyższą średnią (5,71 ) w szkole w roku szkolnym 2019/2020 jest Aleksandra Muzaj i została ona zgłoszona do stypendium burmistrza Miasta i Gminy Syców.

– Uczniowie sycowskiej Dwójki mają nieskończenie wiele możliwości rozwoju własnych umiejętności, szukania nowych rozwiązań, stratowania w konkursach - czego najlepszym przykładem są spektakularne sukcesy naszych absolwentów - oraz uczestnictwa w projektach o szerokim spektrum działania. „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”- to najlepsze motto, podsumowujące inicjatywy w tej szkole. Stawiamy na przedmioty ścisłe, języki obce, robotykę, ale i na otwartość, tolerancję i empatię – zaznaczają nauczyciele

Akcje charytatywne

Społeczność całej szkoły z dyrekcją i nauczycielami na czele była zaangażowana w liczne akcje charytatywne dla Tosi, Franka, Zuzi i wiele, wiele innych – wymieniają nauczyciele. – Pieczemy ciasta, śpiewamy, obsługujemy stoiska. Braliśmy też udział w challenge’u dla chorej na SMA Mii z Wrocławia. Uwrażliwianie naszych uczniów na potrzeby innych, konieczność dzielenia się, niesienia pomocy to ważne aspekty życia, na które zwracamy uwagę a dając przykład zachęcamy innych do czynnego udziału.

Projekty edukacyjne

„Marysieńki kodują” to projekt napisany i realizowany przez panią Martę Gałkę. Pozyskany grant z Fundacji Wawel pozwolił na realizowane zajęć z kodowania i robotyki w klasach młodszych. Dzieci miały możliwość stawiania pierwszych kroków w tym zakresie przy pomocy ozobotów i mat do kodowania. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a pani Gałka została wyróżniona przez prezesa Fundacji, który był pod wielkim wrażeniem podejmowanych działań.

„Robotyka dla Smyka” – zajęcia z kodowania również dla dzieci najmłodszych były prowadzone przez panią Martę Gałkę i panią Karolinę Szpytmę-Bodurkę. Dzieci rozwijały umiejętności logicznego myślenia oraz współdziałania w grupie za pomocą klocków Lego Wedo.

Pani Renata Kapica pozyskała natomiast grant z Centrum Mistrzostwa Informatycznego we Wrocławiu, dzięki któremu uczniowie klas starszych mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie robotyki, uczestniczyć w konkursach informatycznych, a na koniec zajęć otrzymali cenne i ciekawe nagrody- np. roboty, Smartwatcha do samodzielnego złożenia.

„Poza horyzont” – był to projekt edukacyjny realizowany dla uczniów szkoły przez Stowarzyszenie „Razem możemy więcej”, które działa przy SP2. Dzięki pozyskanemu przez Renatę Domal, Dorotę Lewuchę i Beatę Zawieruchę grantowi 50 uczniów ze szkoły miało możliwość uczestniczenia w spektaklach i przedstawieniach teatru Lalek, Capitol Opery, czy Filharmonii. Dzieci obejrzały min. Dziadka do Orzechów, Czarnoksiężnika z krainy Oz, ale brały również udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów.

„Code Name Robot” to projekt w ramach programu Erasmus+ KA201, w którym Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie jest partnerem. Jest to partnerstwo strategiczne polegające na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie realizacji zajęć z uczniami obejmujących naukę kodowania i robotyki. Partnerstwo łączy placówki oświatowe z siedmiu krajów: Polski, Turcji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Chorwacji i Litwy. W tym roku szkolnym nasi nauczyciele przebywali z wizytą u partnera z Litwy. Projekt „Code Name Robot” daje nauczycielom, uczniom wiele możliwości. Przede wszystkim pokazuje, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych. Uczestnicy porozumiewają się ze sobą za pomocą języka angielskiego i niemieckiego. – Programowanie i robotykę zaliczamy natomiast do jednej z kompetencji kluczowych, na których rozwój kładziemy w szkole duży nacisk – zaznacza pani dyrektor. Nauczyciele wraz z uczniami przez cały czas trwania projektu rozwiązują zadania z tego zakresu i umieszczają na platformie E-Twinning.

Sukcesów nie ma końca

„OSEWYZWANIE – OSERegio” to konkurs, w którym szkoła wzięła udział i wygrała mobilną pracownię multimedialną! –16 nowoczesnych laptopów tym samym wzbogaciło naszą pracownię komputerową i dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się na zajęciach informatycznych korzystając z tej mobilnej pracowni – przekazuje pani dyrektor. – Pozyskujemy środki zewnętrzne - nieustannie i systematycznie startujemy w różnych konkursach i projektach, dzięki którym pozyskujemy środki finansowe na wzbogacenie bazy szkoły. W zeszłym roku szkolnym udało nam się z rezerwy oświatowej w ramach dofinansowania na doposażenie pracowni przedmiotowych, pozyskać środki na zakup pomocy naukowych do pracowni chemicznej, która daje możliwość przeprowadzania praktycznych doświadczeń i eksperymentów, prostego i jasnego wyjaśniania zagadnień chemicznych, lepszego zapamiętywania treści edukacyjnych i podnoszenia efektywności nauki.
Za wielki sukces uznajemy również pozyskanie grantu w programie „Posiłek w szkole i w domu”, dzięki któremu zostanie wykonany generalny remont kuchni oraz zostaną zakupione nowoczesny piec konwekcyjno-parowy, nowe stoliki i krzesła do stołówki. Już od września zapraszamy na wyśmienite i przede wszystkim zdrowe obiady.

Wisienka na torcie, czyli potężny grant

„SP2 w Sycowie - postaw na rozwój” - mobilność edukacyjna KA101 - mobilność kadry edukacji szkolnej w programie Erasmus+ - na realizację tego projektu szkoła otrzymała grant w wysokości 55 000 euro!

Głównym celem projektu "SP2 w Sycowie - postaw na rozwój" jest zwiększenie kompetencji dydaktycznych i językowych 20 pracowników kadry dydaktycznej SP2 w Sycowie w okresie od 1 września 2020 do 31 października 2021 poprzez uczestnictwo w kursach zagranicznych.

Cele szczegółowe projektu to:

  • zwiększenie poziomu znajomości języka angielskiego o jeden poziom językowy CEFR w czasie trwania całego projektu
  • realizacja projektu zaspokoi także potrzeby dyrekcji względem poziomu nauczania: kompetentni nauczyciele, znający języki obce i posiadający najnowszą wiedzę w obszarze kodowania stworzą ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych, zachęcając młodzież do samorozwoju i pielęgnowania pasji

Nauczyciele Dwójki po raz kolejny pokazują, jak ważna jest praca zespołowa, wzajemne wsparcie i dążenie do wspólnego celu. – Sukces tak wielu przedsięwzięć to przede wszystkim dowód na to, że w zgranym zespole nasza siła, że dzięki wspólnym działaniom możemy więcej – wyjaśnia Edyta Ptak.

Szkołę tworzą oddani, zaangażowani nauczyciele, których dobre wzajemne relacje przekładają się na sukcesy podejmowanych działań, a zaangażowana i otwarta na nowe wyzwania dyrekcja tylko zachęca do pracy – zaznaczają nauczyciele.

Współpraca: Patrycja Przybylska-Moskwa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto