Szachiści z sycowskiego klubu Szach-Mat rywalizowali w Namysłowie

Adam Besz
Szachiści z sycowskiego klubu Szach-Mat mają za sobą kolejny turniej. W minioną niedzielę z powodzeniem wystąpili w namysłowskich zmaganiach.

Rywalizacja miała miejsce w świetlicy osiedlowej dworca PKP, gdzie został przeprowadzony Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Namysłowa. 29 zawodników z czterech województw rozegrało 7 rund przy tempie gry 15 minut.Sędzią głównym był Gabriel Płonka znany działacz szachowy z Namysłowa.

Świetnie wypadli sycowscy zawodnicy, którzy po dramatycznych bojach wywalczyli miejsca na podium. Zawody zwyciężył Maciej Ostafiński z Sycowa, który zdobył 6 pkt. Tuż za nim uplasował się zawodnik z Kluczborka- Kamil Wróbel (5,5 pkt.), a najniższy stopień podium zajął Andrzej Woźniak (5 pkt.) z UKS Szach-Mat Syców. W kategorii + 60 lat wygrał Feliks Skubis 5 pkt.( trener sycowskiego klubu).