Szachowe rozgrywki w Międzyborzu [ZDJĘCIA]

Adam Besz
W minioną sobotę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu został rozegrany Otwarty Turniej Szachowy o puchary: Burmistrza Miasta i Gminy i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

21 zawodników grało przez siedem rund przy tempie 15 minut na zawodnika. W całych rozgrywkach bezkonkurencyjny okazał się Eugeniusz Morawski z Krotoszyna z dorobkiem 7 punktów, drugie miejsce zajęła Aleksandra Skiba, uzyskała 5 punktów z Sycowa, która była również najlepszą kobietą. Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Woźniak 5pkt. ,a czwarty Marek Cybulski 5pkt.- dwójka reprezentantów UKS-u Szach-Mat Syców.

W kategorii juniorów do lat 15 zwyciężył Kacper Ugorek z Milicza, tuż za nim znalazł się Maciej Szczerczowski (Syców). Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Pirasowi( Syców), a czwarte Piotrowi Kołodziejowi(Syców).Najlepszą juniorką była Alicja Woźnica z Oleśnicy.Zawody sędziował Feliks Skubis, a nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz Jarosław Głowacki i Przewodniczący Rady Miejskiej Krystyna Lemiesz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani