Sześć goli dla Pogoni Syców. Totalna dominacja nad Burzą Bystrzyca!

RED
mat. Pogoń Syców
W meczu 11. kolejki wrocławskiej A-klasy doszło do spotkania wicelidera z siódmą drużyną w tabeli. Pogoń Syców okazała się zdecydowanie lepsza od Burzy Bystrzycy. Kibice zgromadzeni na stadionie w Bystrzycy zobaczyli aż siedem goli, w tym aż sześć było autorstwem przyjezdnych z Sycowa.

Od początku spotkania Pogoń miała wyraźną przewagę nad rywalami. Już w 2. minucie Bartosz Jordan mógł otworzyć wynik spotkania, ale futbolówka po jego strzale z woleja nie znalazła drogi do bramki. Piłkarze Jarosława Karnasiewicza spokojnie budowali kolejne ataki pozycyjne, szukali swojej szansy i grali bardzo pewnie. Swoją okazję miał Radosław Gałka zamykający dośrodkowanie Ernesta Białka, ale tym razem górą był bramkarz gospodarzy. W 20. minucie po szybko rozegranym rzucie rożnym Wojciech Dryka próbował centrostrzałem zaskoczyć bramkarza Burzy, ale finalnie futbolówka trafiła w słupek bramki. W kolejnych minutach gospodarze wyprowadzili dwa groźne kontrataki, które były sygnałem ostrzegawczym dla przyjezdnych z Sycowa. W 31. minucie zawodnicy Pogoni objęli prowadzenie. Bartosz Jordan zagrał krótką piłkę do Mateusza Dembnego, a ten niezwykle precyzyjnym uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. Przed przerwą podopieczni Jarosława Karnasiewicza szukali podwyższenia wyniku. Jednak mogli stracić skromne prowadzenie, ponieważ przed przerwą wyborną okazję zmarnował Krystian Kozina, którego strzał z 8 metra zatrzymał Sebastian Janicki. W drugiej części spotkania zawodnicy Burzy starali się grać odważniej i nakładać na Pogoń wysoki pressing. Jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu. W 53. minucie pięknym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Piotr Górny, a formalności dopełnił zamykający akcję Bartosz Jordan. Zawodnicy sycowskiej Pogoni nie zwalniali tempa i w kolejnych minutach nieustannie stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Jednak to gospodarze w 68. minucie strzelili bramkę kontaktową. Kozina popisał się strzałem z 18 metra i Janicki musiał skapitulować. Ten gol na zawodników przyjezdnych podziałał jak płachta na byka. W 75. minucie Szymon Balcer dograł piłkę do Witolda Poręby, który pociągnął z piłką kilka ładnych metrów i plasowanym strzałem z 14 metra podwyższył wynik spotkania na 3:1. 60 sekund później 20 osobowa grupa kibiców sycowskiej Pogoni po raz kolejny mogła oklaskiwać swoich zawodników. Po dobrze rozegranym ataku Mateusz Dembny zagrał do Bartosza Jordana, który mierzonym strzałem lobem pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach Sycowianie nadal dominowali, zaś gospodarze stanowili jedynie tło dla aktualnego wicelidera wrocławskiej A-klasy. W 80. minucie faulowany w polu karnym został dryblujący Mateusz Dembny, a 11-nastkę na gola zamienił Szymon Górny. Osiem minut później wynik spotkania na 6:1 ustalił Poręba, wykorzystując dogranie Gałki. Warto odnotować, że w barwach Pogoni zadebiutował 16-letni Mateusz Koziarski, na co dzień reprezentujący barwy drużyny U23, która w ten weekend pauzowała.

11. kolejka klasy A gr. Wrocław III

Burza Bystrzyca - Pogoń Syców 1:6 (0:1) Bramki: 68. Krysitan Kozina; 31. Mateusz Dembny, 53., 76. Bartosz Jordan, 75., 88. Witold Poręba, 83. Szymon Górny (karny)
Burza Bystrzyca: Stachowicz - Szymański (61. Rolka), Białek, Drozdowski, Bekalski, Kozina, Dobrzański (85. Szostak), Gogola, Chorzępa (78. Kubik), Pióro (78. Surowiak), Yatsykevych (78. Rogowski)

Pogoń Syców: Janicki - Traler, Górny Sz., Dunajski, Górny P. (76. Stanek), Dryka (80. Koziarski), Gałka (87. Burzyński), Poręba, Dembny M.(80. Stanek), Białek (64. Balcer), Jordan (83. Kociński).

Sędzia: Bartłomiej Oniszczuk.

Pozostałe mecze: KS Dobroszów - Polonia Wrocław 1:3, Dąb Dobroszyce - WKS Wilczyce 1:0, Polonia Miłoszyce - Długołęka 2000 1:3, Widawa Kiełczów - Czarni Chrząstawa 3:0, KS Łozina - Borowianka Borowa 4:1, Piast Nadolice - Iskra Pasikurowice 0:4, KS Brochów (Wrocław) - Widawa Bierutów 1:2.

1. Długołęka 2000 11 28 44-17

2. Pogoń Syców 11 25 40-15

3. Widawa Kiełćzów 11 21 21-16

4. KS Łozina 11 21 26-17

5. Borowianka Borowa 11 18 27-27

6. Polonia Wrocław 11 18 29-30

7. Czarni Chrząstawa 11 17 26-22

8. Burza Bystrzyca 11 16 25-22