To był mój najlepszy rok

Kolejny swój start Józef Gręda planuje dopiero na wiosnę.
Kolejny swój start Józef Gręda planuje dopiero na wiosnę. Dawid Samulski
Grupa reprezentantów gminy Syców ukończyła 10-kilometrowy XXV Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy, który odbył się w ostatni dzień starego roku

Ich wyniki: Józef Gręda (47,3 s), 296 m, M60 - 3 m; Bernard Kowalczyk (43,5 s), 159 m, M30 - 43 m; Grzegorz Piwowarski (52,4 s), 515 m, M40 - 124; Zenon Sonnek (54,4 s), 594 m, M50 - 80; Julia Pisuła (58,2 s), 699 m, K16 - 13. Łącznie startowało 840 biegaczy.
Najwyższe miejsce w swej kategorii wiekowej zajął spośród sycowian Józef Gręda, który uplasował się na trzeciej pozycji. - Nie spodziewałem się, że tak dobrze mi pójdzie. Trasa była ciężka, miejscami zalegało na niej błoto, nie brakowało podbiegów, było też ślisko - opowiada.
Nasz maratończyk jest przekonany, że miniony rok był najlepszy w jego 30-letniej karierze. - Na 21 startów dwa razy stawałem na podium - podkreśla z dumą 64-latek, który w zeszłym roku ukończył trzy maratony, trzy półmaratony i kilkanaście "dziesięciokilometrówek". To m.in. efekt tego, że omijały go kontuzje, które dotąd były jego utrapieniem.