Twardogóra: Echo to kuźnia lekkoatletycznych talentów

Dawid SamulskiZaktualizowano
Stoją od lewej: K.Cięciel, D.Kaźmierczak, K.Pawluk, M.Ławniczak, D.Schubert, K.Hliwa, N. Kuraś. W dolnym rzędzie: M.Rządczyk, M.Dzięgielewski, B.Sobczak, A.Puka, S.Olszański. Archiwum
Najlepszy występ w historii Echa Twardogóra zanotowali młodzi adepci tego klubu na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu

Młodzicy pozazdrościli juniorom i juniorom młodszym, którzy z czempionatu kraju przywieźli 11 medali i wyrównali ich wynik. Worek z medalami rozwiązał Dawid Kaźmierczak. Zawodnik ten jako pierwszy stanął na drugim stopniu podium w rzucie młotem, uzyskując wynik 32,44 m. Również srebro w tej samej konkurencji zdobyła Aleksandra Puka. Rzucony przez nią młot wylądował na 33,87 metrze. „Krótkie” płotki były popisem Kacpra Schuberta, który nie dał szans pozostałym rywalom, pokonując 110 m najszybciej, bo w czasie 15,47 s. Kacper będzie reprezentował województwo w międzynarodowym meczu Dolna Saksonia, Liberec, Dolny Śląsk – rozegranym w sierpniu, w Bautzen.
Lekkoatleci Echa nie zawiedli również w dysku, dorzucając kolejne dwa srebrne medale. Mateusz Ławniczak osiągnął wynik 42,95 m, Aleksandra Puka 30,85 m. Po zmaganiach dyskoboli swoją rozgrzewkę rozpoczęli oszczepnicy. – Nasza trójka stworzyła bardzo emocjonujący konkurs, w którym losy ważyły się do ostatniego rzutu – informuje Waldemar Czajkowski. Dawid Kaźmierczak zdobył srebro z wynikiem 45,51 m, Mateusz Ławniczak brąz z wynikiem 44,27 m, a zaraz za podium na czwartym miejscu stanął Krzysztof Cięciel z nowym rekordem życiowym 42,06 m. W skoku o tyczce lekkoatleci Echa zdobyli dwa medale – Szymon Olszański srebro (2,60), a Błażej Sobczak brąz (2,00). W biegu na 300 m ppł Kacper Schubert minimalnie przegrał zwycięstwo i w rezultacie musiał zadowolić się srebrem oraz rekordem życiowym 41,52 s. Jedyna reprezentantka Twardogóry w rzucie oszczepem, po bardzo emocjonującym konkursie, wywalczyła brązowy medal i „życiówkę” 32,02 m. Tuż za podium stanął Marek Rządczyk. W biegu na 1000 m uzyskał rezultat 3.01,58 i do medalu zabrakło mu 0,10 sekundy. Bez medali, za to z rekordami życiowymi powrócili Maciej Dzięgielewski (300 m ppł/44,92 s i 110 m ppł/19,01s), Szymon Olszański (300 m ppł/46,42 s) oraz Błażej Sobczak (300 m ppł/51,33 s). Nasza najmłodsza reprezentantka Echa Natalia Kuraś w biegu na 100 m uzyskała czas 14,74 s, a na 300 m - 48,51 s. – To bardzo udany występ. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy piąte miejsce, pozostawiając za sobą wiele dużych klubów lekkoatletycznych – ocenia trener Waldemar Czajkowski. Wraz z nim zawodników Echa przygotowywali Paweł Olszański Paweł i Jaromir Sobczak.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans