Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Twardogóra: Prostejow przed Gwardią

DAS
Uczestnicy siatkarskich zmagań wraz z organizatorami turnieju
Uczestnicy siatkarskich zmagań wraz z organizatorami turnieju Marcin Wrześniacki
Grająca w Lidze Mistrzyń drużyna VK Prostejov z Czech wygrała III Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza Twardogóry Jana Dżugaja. Drugie miejsce w imprezie, która trwała od 24 do 26 września, zajęły gospodynie, czyli zawodniczki Impel Gwardii Wrocław

Twardogóra Cup miał być rewanżem za marcowy Challenge Cup, w którym to zwycięstwo odniosły siatkarki z Dresdner SC, a podopieczne Rafała Błaszczyka uplasowały się na ostatniej, czwartej pozycji. Nad Skorynią Niemki musiały uznać wyższość wrocławianek.
Tym razem obsadę turnieju stanowiły ją trzy zespoły rywalizujące na wspomnianym Final Four Challenge Cup w Dreźnie oraz VK Prostejov, grająca w Lidze Mistrzyń.
Siatkarki Impel Gwardii w pierwszym meczu turnieju uległy mistrzyniom Czech 0:3, a w drugim piątkowym spotkaniu belgijski Asterix Kieldrecht pokonał 3:0 Dresdner SC. Dzień później przed południem gospodynie zwyciężyły w tie-breku Belgijki, a wieczorem w hali przy ul. Krupniczej ograły do jednego Niemki. Wyniki pozostałych sobotnich spotkań: Dresdner SC - VK Prostojov 3:0, VK Prostojov - Asterix Kieldrecht 3:0. W niedzielnym meczu finałowym Impel Gwardia Wrocław nie miała zbyt wielu atutów w konfrontacji z drużyną budowaną z myślą o Lidze Mistrzyń i ponownie przegrała z VK Prostojov 0:3 (19:25, 18:25, 16:25). W pojedynku o 3. miejsce Asterix Kieldrecht także ponownie wygrał z Dresdner SC 3:1. Trener Rafał Błaszczyk nie mógł skorzystać z powracającej po kontuzji Katarzyny Mroczkowskiej oraz z rozgrywającej Joanny Wołosz, która przygotowuje się z kadrą do mistrzostw świata