18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Twardogóra: Uroczyste ślubowanie burmistrza przed słowami prezydenta Lincolna

DSZaktualizowano 
Po oficjalnej części sesji był czas na lampkę szampana z pracownikami urzędu i gminnych jednostek Dawid Samulski

Proszę dalej tak kierować gminą, jak w latach poprzednich – już po ślubowaniu zwrócił się do burmistrza przewodniczący rady miejskiej Stanisław Adamski.
W swym wystąpieniu Jan Dżugaj przedstawił najważniejsze plany i cele na następną kadencję, które głównie stanowić będą kontynuację rozpoczętych przez niego zadań, zawartych w strategii rozwoju gminy opracowanej przy współudziale mieszkańców.
– Przede wszystkim musimy zabiegać o nowe miejsca pracy – rozpoczął, za priorytetową uznając budowę drogi dojazdowej do obszaru podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chełstówku, która może być mocnym argumentem o zabieganie nowego inwestora.
Zatrzymując się przy opiece zdrowotnej, zapewnił, że gmina nadal będzie wyposażać swe jednostki w nowoczesny sprzęt medyczny, nie poprzestanie też w podnoszeniu jakości świadczonych w nich usług.
– Zamierzamy nadal badać dzieci w zakresie wad postawy i finansować zajęcia z gimnastyki korekcyjnej – dodał.
Jan Dżugaj mówił również o konieczności uporania się z budową kanalizacji sanitarnej, o modernizacji oczyszczalni ścieków, o przebudowie skrzyżowań, jak i o budowie kolejnych dróg i chodników.
Dużo też było też o społecznych problemach: – Największym zdiagnozowanym u nas jest problem alkoholowy, a tuż za nim narkotykowy, a dalej przemoc - nie tylko w rodzinie, ale i pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi – poinformował, za pilną uznając kontynuację działań profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.
O współpracy z sąsiadami:
– Zależy nam na jej kontynuacji, szczególnie ze starostwem milickim i trzebnickim w zakresie naszego zrzeszenia w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Doliny Baryczy i Wzgórz Trzebnickich, bo to przynosi nam wymierne efekty finansowe.
O infrastrukturze sportowej: – Niebawem powstanie sala gimnastyczna przy SP nr 1, która będzie już piątą w naszej gminie. I przedostatnią, ponieważ zamierzam zaproponować radzie budowę zadaszenia 200-metrowej bieżni tartanowej przy naszym centrum sportowo-rekreacyjnym.
O edukacji: – Wyposażymy nasze szkoły w kolejne nowoczesne pracownie komputerowe, bo to jest wyzwanie czasu. Nie możemy pozbawiać naszych dzieci dobrodziejstw, które posiadają ich rówieśnicy w dużych aglomeracjach. Na bazie doświadczeń naszego gimnazjum powinniśmy konsekwentnie zacząć wprowadzać dzienniki elektroniczne, a tablice tradycyjne zastępować interaktywnymi. Przygotowując się do reformy oświaty w 2012 roku, musimy wprowadzić takie rozwiązania, które pozwolą w sposób płynny objąć 6-latków zakresem szkolnictwa podstawowego.
O kulturze: – Będziemy organizować małe formy teatralne i muzyczne w kościółku poewangelickim przy ul. Wojska Polskiego, duże widowiska w hali sportowo-widowiskowej, nasze oryginalne Dni Gminy na placu OSP, gminne dożynki oraz nową imprezę, czyli Dni Karpia – wyliczał burmistrz i na koniec przypomniał: – To wszystko jest możliwe, gdy pozyskamy fundusze z zewnątrz i gdy zapewnimy pieniądze na rozwój i działanie lokalnych grup działania. Wiemy jak zdobywać kolejne środki unijne i będziemy to robić – podkreślił, a swoje wystąpienie podsumował tak: – Powinniśmy realizować kolejne marzenia, ponieważ tu są nasze korzenie, tu się wychowaliśmy, tu żyją nasze dzieci. Nie ma zwycięzców i zwyciężonych, bo Twardogóra to jest nasze wspólne dobro.
Pierwszym przedstawicielem gminnych jednostek samorządowych, który pośpieszył burmistrzowi z gratulacjami, był Alojzy Kulig - radny powiatowy, dyrektor miejscowego ZGKiM.
Zacytował słowa ulubionego prezydenta USA Abrahama Lincolna: „Żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry, żeby rządzić drugim człowiekiem bez jego zgody”. – Taką zgodą dla państwa są głosy, które uzyskaliście – powiedział w kierunku burmistrza i radnych.
Alojzy Kulig poinformował też krótko o ustaleniach koalicyjnych w radzie powiatu, przypominając, że, jako radny klubu PiS, jest jednym z pięciu należących do opozycji.
– Deklarowaliśmy współpracę, ale nie chciano jej – wtrącił, samemu deklarując współpracę z radą miejską w Twardogórze. Pochwalił się również, że był pierwszym radnym w tej kadencji, który złożył interpelację do starosty z zapytaniem, jak przygotowany jest powiat do akcji zimowej. Ubolewał jednak, że żadne media o tym nie doniosły.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3