18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Twardogóra: V Gminny Konkurs Piosenki Polskiej

Beata Samulska
85 solistów wzięło udział w V Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Zdjęcia Miasto i Gmina Twardogóra.

Uczestnicy przeglądu rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Podczas dwóch dni przesłuchań jury oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny młodych piosenkarzy. Komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk i Stanisław Miśkiewicz przyznała nagrodę Grand Prix Natalii Łoteckiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze. Dodatkową nagrodą dla solistki będzie możliwość zaśpiewania piosenki konkursowej przed zespołem Blue Cafe podczas tegorocznych Dni Twardogóry.
Tegoroczny koncert laureatów odbył się w piątek 17 maja w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach. Puchary i dyplomy wręczał zastępca burmistrza Jan Bernacki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również mały upominek. Organizacją imprezy zajął się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wyniki:
PRZEDSZKOLE
I miejsce ex aequo: Nikola Błasiak (op. Anna Błasiak) i Nikodem Jesionka (op. Agata Jesionka) ze Świetlicy środowiskowej w Domasławicach; II miejsce ex aequo: Dagmara Bieracka (op. Agata Dżugaj, Barbara Solarz), Zuzanna Kiełtyka (op. Agata Grzesiak, Anna Jasińska), Agata Barańska (op. Elżbieta Sobczyńska, Kamila Sujecka) z Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze; III miejsce ex aequo: Amelia Michałowska (op. Agata Dżugaj, Barbara Solarz) z MPzOMD w Twardogórze, Kinga Dżugaj (op. s. Aneta Podczasiak) z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, Maja Mikołajczyk (op. Ewelina Mikołajczyk); wyróżnienia: Krystian Górkowy, Patryk Myśliwiec (op. Marzanna Chrzanowska-Dryzd) z SP w Grabownie Wielkim

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I – III
I miejsce ex aequo: Milena Gawin (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Maja Juszczak, Hanna Babij (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze; II miejsce ex aequo: Jan Gońda z towarzyszeniem Damiana Bogusławskiego (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Maja Tokarska (op. Stanisław Buchta) z Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Narodzenia Maryi Panny w Goszczu oraz Kamila Bilska (osoba prywatna); III miejsce ex aequo: Natalia Antas (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze, Marta Żuchowska (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Julia Kędzia z chórkiem – Karolina Gierszon, Kacper Zawałka, Alicja Ciosek (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu; wyróżnienia: Kacper Zawałka, Amelia Noga (op. Małgorzata Noga) z SP w Grabownie Wielkim, Martyna Ślusarek (op. Lidia Wróbel) z SP w Goszczu, Alicja Ciosek (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu, Michał Obiegło, Miriam Witiw, Julia Hłądzyńska z towarzyszeniem Mileny Gawin (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Ewelina Kagankiewicz, Julian Żurawka z towarzyszeniem Wiktora Wolfa (gitara), Andżelika Bednarska (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Aleksandra Pękala (op. Paweł Grobelny) ze Społecznego Ogniska Artystycznego Allegretto w Twardogórze

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

I miejsce ex aequo: Monika Głowacz (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Marta Wajda, Marta Obiegło (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze; II miejsce ex aequo: Patryk Bogusławski (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Damian Szuster (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Jagoda Ślusarek (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu; III miejsce ex aequo: Julia Franczak, Marcelina Pluta (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Joanna Muzyka (op. Agata Jesionka) ze Świetlicy środowiskowej w Domasławicach; wyróżnienia: Agata Moczulska, Agata Różańska (op. Małgorzata Noga) z SP w Grabownie Wielkim, Klaudia Trzcińska (op. Stanisław Buchta) z PR p.w. NMP w Goszczu, Wiktoria Kleszcz, Radosław Puchalski (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu, Julia Wronka (op. s. Leonarda Klim) z Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze

GIMNAZJUM
I miejsce ex aequo: Justyna Słaba, Agnieszka Cych (op. Monika Juszczak) z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Monika Federyszyn (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze; II miejsce ex aequo: Julia Wira, Aleksandra Kozłowska (op. Monika Juszczak) z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Adrianna Smolis (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze; III miejsce ex aequo: Natalia Witiw, Klaudia Szewczyk (op. Monika Juszczak) z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Maja Olszańska (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze.
wyróżnienia: Adrianna Marszałek (op. Agata Jesionka) ze Świetlicy środowiskowej w Domasławicach,

POWYŻEJ 16-STU LAT
I miejsce: Patrycja Szewczyk (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze; II miejsce ex aequo: Agata Głowacz (osoba prywatna), Marta Warszawska (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze.

100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” 2021

Wideo

Dodaj ogłoszenie