Udany koniec sezonu młodych lekkoatletów MLKS Echo Twardogóra

Dawid Samulski
Świetne występy na koniec sezonu lekkoatletycznego zanotowali młodzicy Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Echo Twardogóra.

Ich bilans to brązowy medal oraz czwarte i siódme miejsce na mistrzostwach Polski, cztery medale i pięć miejsc w finałach międzywojewódzkich mistrzostw młodzików oraz trzynaście punktów w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa.

Występy zainicjowały międzywojewódzkie mistrzostwa, które odbyły się 13 września w Słubicach. Złoty medal w biegu na 100 m ppł (15,49) i srebrny w biegu na 300 m ppł (48,67sek.) zdobyła Joanna Olszańska. Bartosz Ławniczak wywalczył złoto w rzucie oszczepem (50,65 m) i brąz w pchnięciu kulą (13,41 m). Miejsca w finałowych ósemkach zdobywali jeszcze: Kacper Schubert w biegu na 110m ppł (V - 17,60 s), Dawid Kaźmierczak w rzucie młotem (V - 32,53 m) i w rzucie oszczepem (VI - 40,27 m), Aleksandra Puka w pchnięciu kulą (VI - 9,78 m), sztafeta chłopców 4 x 100m w składzie Maciej Dzięgielewski, Kacper Schubert, Szymon Olszański i Marcin Grabowski (VIII - 50,90 s).

Do mistrzostw Polski, które odbywały się do 26 do 27 września w Zamościu awansowali: Joanna Olszańska i Bartosz Ławniczak. Pierwszego dnia Asia zajęła siódme miejsce w biegu na 300 m ppł. Niestety, w uzyskaniu lepszego rezultatu przeszkodziła jej rywalka, która, wywracając się na ostatnim płotku, wpadła na jej tor i zmusiła ją do zatrzymania się. Drugiego dnia Joasia dwa razy poprawiała rekord życiowy na 100 m ppł - najpierw w eliminacjach (15,38 s), a następnie w finale (15,18 s), w którym zajęła bardzo dobre czwarte miejsce.

Prawdziwym bohaterem okazał się Bartek. W trakcie sześciu prób aż trzy razy ustanawiał rekord życiowy. Ostatecznie posłał oszczep na 55,93 m i zajął trzeci miejsce. To ogromny sukces tego zawodnika i jego trenera Waldemara Czajkowskiego. Bartek jest obecnie uczniem Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, a Asia obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, choć do zeszłego roku również była uczennicą tego gimnazjum.