UKS Szach-Mat Syców grał w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

Adam Besz
W ostatnią sobotę listopada w Oleśnicy został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej “Zacisze” 2019. Rozegrano aż 9 rund przy tempie gry 10 minut + 5 sekund za ruch.

Zwyciężył faworyt, kandydat na mistrza międzynarodowego Baliński Damian z UKS Pogoń Oleśnica, zdobywając komplet punktów.Zawodnicy w turnieju byli podzieleni na różne kategorie.

W kategorii juniorzy do 16 roku życia Jakub Piras z Sycowa był drugi, a jego brat Mateusz skończył zawodny na czwartej pozycji.

W kategorii amatorzy, czyli zawodnicy bez kategorii szachowej Artur Urbaniak z UKS-u Szach-Mat Syców był trzeci, a Adam Wieczorek czwarty.

W kategorii OPEN ( szachiści posiadający ranking) pozostali zawodnicy z UKS- zajęli następujące miejsca: 6. Maciej Ostafiński, 7. Lech Stronias , 10. Henryk Chorążyczewski, 14. Krzysztof Kempa i 16. Zbigniew Kisiel .Zawody prowadził komputerowo w systemie szwajcarskim sędzia Artur Paprocki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani