Upał nie przeszkodził Józefowi Grędzie dobiec do mety

Kolejne biegowe starty zanotował sycowianin Józef Gręda. Tym razem wystartował w 40. Biegu Krotosa oraz 25. Półmaratonie Jaworskim.

W 40. Biegu Krotosa, który odbył się 26 maja łącznie wzięło udział 471 zawodników. W nim pobiegł mieszkaniec Sycowa- Józef Gręda. Dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 56:45, co dało 360 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Z kolei w kategorii M-70 był trzeci.

Miniona niedziela w wykonaniu zawodnika Olimpii Syców to biegowy start w 25. Półmaratonie Jaworskim. Do mety dobiegło 176 biegaczy, w tym Józef Gręda, który zajął 145 miejsce z czasem 2:21:27.W kategorii M-70 znalazł się na drugim miejscu.

W XXVI Biegu Górskim na Ślężę wystartował Tomasz Zajc z Międzyborskiej Grupy Biegowej. Trasę 5 km pokonał w 51: 22, co pozwoliło mu zająć 309 miejsce, a w M-30 był 110.