Warcabowe rozgrywki z UKS-em Szach-Mat Syców

Adam Besz
W miniony piątek w Centrum kultury został rozegrany Wakacyjny Turniej Warcabowy.

Siedmiu zawodników rozegrało 12 rund, czyli wszyscy grali ze sobą po dwa mecze. Czas mierzony był zegarami elektronicznymi i wynosił 3 minuty + 5 sekund na ruch. Zwyciężył Feliks Skubis nie ponosząc żadnej porażki, a zdobył w sumie 11 punktów.

Na drugim miejscu uplasowało się trzech zawodników, którzy zdobyli po 7 punktów: Kacper Szlak, Krzysztof Kempa i Zbigniew Kisiel. Trzeci był Adam Wieczorek 4,5 pkt., 4.Maciej Szczerczowski 3 pkt. i 5.Wojciech Szczerczowski 2,5 pkt. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy, a najlepsi warcabiści zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

Uczniowski Klub Sportowy Szach-Mat Syców przypomina, że już w piątek 24 sierpnia zostanie rozegrany kolejny Wakacyjny Turniej Szachowy, na który wszystkich chętnych serdecznie zaprasza. Zawody odbędą się w Centrum Kultury o godzinie 16.