Wielkie emocje w Lidze Centralnej Kobiet. Jelenia Góra minimalnie lepsza od Radomia

Przemysław Kaczałko
W meczu 16. kolejki Ligi Centralnej Kobiet MKS Vitamineo Jelenia Góra pokonało APR Radom 32:31. Przez większość spotkania przewagę miały miejscowe, które walczą o utrzymanie, jednak w końcówce zrobiło się nerwowo. Ostatecznie jeleniogórzanki zachowały zimną krew i zdobyły cenny komplet punktów.

Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu. Od stanu 8:9 (17. minuta) miejscowe zanotowały lepszy okres gry i po czterech bramkach z rzędu prowadziły 12:9. Przez długi czas Vitamineo prowadziło różnicą 2-4 bramek, nie pozwalając rywalkom na bliższy kontakt. W 41. minucie było nawet 24:19, a na 11 minut przed końcem 30:26, jednak przyjezdne, które są wyżej notowane w tabeli, pokazały, że jeszcze się nie poddały. W 54. minucie na tablicy wyników był już remis 30:30, a o nerwowej końcówce doskonale świadczy fakt, że w pozostałych 6 minutach padły jedynie 3 gole. Ku uciesze miejscowych fanów to ekipa ze stolicy Karkonoszy odskoczyła na 32:30 i w ostatniej minucie zespół z Mazowsza zmniejszył rozmiary porażki do jednego trafienia (32:31).

Vitamineo Jelenia Góra - APR Radom: Statystyki

MKS Vitamineo Jelenia Góra – PreZero APR Radom 32:31 (18:16)

Vitamineo: Wierzbicka, Matczyńska - Mazurkiewicz 11, Oreszczuk 6, Morozenko 4, Gałuszka 4, Jarosz 2, Załoga 2, Piotrowska 2, Bielecka 1.
APR: Kolasińska, Barańska – Michalska 9, Mazurkiewicz 7, Machnio 4, Głuszko 3, Dydek 3, Wach 2, Koss 2, Papke 1, Skorża, Nowak.
Kary: 14 minut (Vitamineo) – 8 minut (APR)
Sędziowali: Tomasz Gaweł, Łukasz Nowak (Zielona Góra)