MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wrócimy na chwilę do PRL-u. Wielkopolski Festiwal Miejski już od 22 lipca

HK
Już 22 lipca w Starym Ratuszy rozpocznie się Wielkopolski Festiwal Miejski, który przeniesie uczestników warsztatów i spotkań do czasów PRL-u.

Wrócimy na chwilę do PRL-u. Wielkopolski Festiwal Miejski już od 22 lipca
-Naszym celem było odświeżenie folkloru miejskiego. Chcielibyśmy przywołać postaci Adama Słodowego, Eryka Kuszczaka i Bohdana Smolenia –mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka, jedna z koordynatorek Festiwalu.

Organizatorzy w ramach pierwszego dnia spotkań zapraszają na środową wystawę sprzętów i przedmiotów, wykonanych w duchu „zrób to sam” – własnoręcznie. Co ciekawe, jak mówi Marta Pacak z Miejskiego Ośrodka Kultury, gnieźnianie mieli okazje udostępnić na tę wystawę swoje przedmioty. –Ilość udostępnionych nam przedmiotów jest ogromna i są one niezwykłe – mówi zastępczyni dyrektora MOK.

Zaraz po wystawie w restauracji „Europejska” swój koncert da Maja Kleszcz z zespołem. Artystka przygotowała projekt „Osiecka Deluxe”, za który została nominowana do Fryderyków w kategorii piosenka poetycka. Darmowe wejściówki na te wydarzenie dostępne będą od czwartku, 16 lipca w Starym Ratuszu.

Spotkania w ramach Festiwalu Miejskiego nie będą dedykowane jedynie dla dorosłych. -Między czwartkiem 23 lipca a sobotą 25 zapraszamy najmłodszych do przypominania i animowania zabaw podwórkowych, na dziedziniec starego ratusza – mówi Sochacka-Drzewiecka.

Harmonogram Festiwalu przewiduje także spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mogli podzielić się prywatnymi historiami z czasów PRL-u, warsztaty renowacji starych mebli oraz warsztaty majsterkowania. W planach jest także pokaz kina plenerowego.

Pomimo, że festiwal potrwa jedynie cztery dni, jego zwieńczenie planowane jest na jesieni. Zaplanowane jest wówczas stworzenie muralu upamiętniającego gnieźnieńskiego plastyka miejskiego, Eryka Kuszczaka.

Wydarzenie dofinansowane jest z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”. Jak podkreśla Dyrektor MOK, Dariusz Pilak, wszystkie spotkania odbędą się przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Harmonogram

środa, 22 lipca 2020
18:00 – 14:00 (25 lip)
wystawa przedmiotów i sprzętów
20:00 – 22:00
Koncert

czwartek, 23 lipca 2020
14:00
Wakacyjne Zabawy podwórkowe
16:00 – 14:00 (25 lip)
Warsztaty z majsterkowania dla młodzieży i dorosłych
21:00 – 23:00
Prywatne historie PRL

piątek, 24 lipca 2020

21:00 – 23:00
Kino letnie na dziedzińcu

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto