Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyróżnili Sycowski Ośrodek Kultury

Dawid Samulski
- Niech 11 listopada przestanie być obchodzony tak smutno - zaapelował do dyrektora redny Bednarek
- Niech 11 listopada przestanie być obchodzony tak smutno - zaapelował do dyrektora redny Bednarek fot. Dawid Samulski
Sycowska placówka otrzymała wyróżnienie w kategorii "samorządowe instytucje kultury". Pod uwagę były brane ostatnie trzy lata.

Instytucję kierowaną przez Andrzeja Kowalczyka doceniono za "działania zmierzające do integracji lokalnej społeczności, odtworzenia tradycji i historii ziemi sycowskiej oraz edukacji społecznej". Ponadto wyróżniono jeszcze: Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze.

Kapituła pracowała w składzie: Jerzy Regulski (przewodniczący, prezes FRDL), Andrzej Bieńkowski (profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Iwo Byczewski (członek Rady Fundatorów FRDL), Jadwiga Czartoryska (prezes Fundacji Orange), Barbara Imiołczyk (dyrektor Polskiego Instytutu Demokracji Lokalnej FRDL), Sławomir Ratajski (sekretarz generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO), Joanna Staręga-Piasek (członkini Rady Nadzorczej FRDL) i Jerzy Stępień (wiceprzewodniczący Rady Fundatorów FRDL).

Doroczna nagroda IV edycji FRDL, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO, trafiła do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie im. Jakuba Wojciechowskiego.

- Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 12 marca w Warszawie - poinformował na ostatniej sesji rady miejskiej w Sycowie dumny Andrzej Kowalczyk. - W ubiegłym roku byliśmy jako jedni z osiemdziesięciu, teraz jesteśmy w trójce. Rekomendowały nas dwie instytucje: Muzeum Narodowe i Krajowy Ośrodek Badań Dokumentacji Zabytków. Miło zaczął nam się ten rok - nie krył radości dyrektor, który ponadto przedstawił radnym sprawozdanie z działalności za 2009 rok.
Można się było m.in. dowiedzieć, że przy CK działa 16 kół i sekcji zainteresowań, że z usług tej jednostki skorzystało w zeszłym roku 33 731 osób, a na zajęcia stałe w domu kultury tygodniowo uczęszcza 290 osób. W 2009 roku dla dzieci i młodzieży zorganizowano 17 profesjonalnych przedstawień teatralnych, w których udział wzięło około 4000 widzów. Na scenie CK prezentowały się natomiast takie tuzy polskiej muzyki jak: Wojciech Gąssowski, Grażyna Łobaszewska, Formacja Nieżywych Schabuff, TSA, Gang Marcela, Ptaky, Stare Dobre Małżeństwo czy Frank Parker & Maciej Fortuna Project. Z oferty zaproponowanej podczas Dni Sycowa łącznie skorzystało około 14 tys. osób. Za największe sukcesy dyrektor uważa III miejsce w finale wojewódzkim i awans do finału mistrzostw Polski sekcji szachowej (po raz pierwszy w dziejach Sycowa) oraz zakwalifikowanie się grupy teatralnej "Czfurka" na Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru "Krzykowisko 2010".

- Niech wreszcie z okazji 11 Listopada więcej się dzieje i niech to święto przestanie być w końcu obchodzone tak smutno - zaapelował do dyrektora radny Zdzisław Bednarek.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto