Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wysoki stan wody w Baryczy, ludzie z niepokojem patrzą na rzekę. Strażacy układali worki z piaskiem [ZDJĘCIA]

Tomasz Pawlak
Wideo
od 7 lat
Groźnie zrobiło się na rzece Barycz, choć sytuacja powoli się stabilizuje. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej monitorują poziom wody przy wodowskazach zlokalizowanych we Wróblińcu, Miliczu oraz Łąkach. W Łąkach wskaźnik alarmowy przekroczył poziom o 10 cm, osiągając wysokość 320 cm. Zabezpieczono rzekę workami z piaskiem.

W związku z intensywnymi opadami, jakie miały miejsce nad Doliną Baryczy, strażacy zostali zaangażowani w działania mające na celu wsparcie osób dotkniętych zalaniem ich posesji oraz wypompowywanie wody z zalanych piwnic. Szczególnie duże wysiłki podjęto w miejscowości Brzostowo, gdzie doszło do zalania posesji oraz drogi wojewódzkiej. W tym rejonie strażacy przystąpili również do układania worków z piaskiem w celu wzmocnienia brzegów rzeki.

Spółka Stawy Milickie SA zdecydowała się przekierować nadmiar wody do stawów znajdujących się w okolicach kompleksu Radziądz. Stanowią one jedne z największych zbiorników wodnych w Dolinie Baryczy.

W okresie odłowów, praktycznie od września do grudnia, poziom wody w tych stawach został obniżony. Obecnie trwa ich ponowne napełnianie, obejmujące obszar kilkuset hektarów. Ostatnio zakończyło się napełnianie stawów w kompleksie Stawno oraz Grabownica. Działania te mają istotny wpływ na kontrolowanie stanu wody w rzece Barycz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wysoki stan wody w Baryczy, ludzie z niepokojem patrzą na rzekę. Strażacy układali worki z piaskiem [ZDJĘCIA] - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto