Za nami turniej szachowy o Puchar Burmistrza Oleśnicy

Klaudia Kłodnicka
UKS Pogoń Oleśnica/olesnica.pl
W sobotę w sali konferencyjnej biblioteki przy ulicy Reja odbył się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy 2021.

Zwycięzcą turnieju został Eugeniusz Murawski [UKS Skoczek Milicz] który zgromadził 7 pkt. w 9 partiach. Drugi był Krzysztof Matela [UKS Skoczek Milicz] również 7 pkt. z mniejszą punktacją pomocniczą, trzeci był Norbert Grzesik [UKS POGOŃ Oleśnica], który zdobył również 7 pkt.

W kategorii amatorów najlepszy okazał się Jakub Małyjasiak [Kalisz] z wynikiem 5 pkt., drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Sztuczyńskiemu [Wrocław] - 4 pkt. a trzeci był Szymon Matusiak [Kalisz] - 4 pkt.

Najlepszą kobietą okazała się Anna-Maria Michalska [GLKS GONIEC ŻARÓW] z wynikiem 5 pkt., drugie miejsce w tej kategorii zajęła nasza zawodniczka Alicja Woźnica [UKS POGOŃ Oleśnica], z dorobkiem 4,5 pkt., trzecia była Małgorzata Nowak [UKS Skoczek Milicz] 4 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężył Antoni Sokołowski [SKS Orlik Brzeg] z wynikiem 5,5 pkt., drugi był Kamil Kułtucki [Ksz Polonia Wrocław] 5 pkt., trzecia lokata w tej kategorii przypadła Mateuszowi Pirasowi [UKS Szach-Mat Syców] 3,5 pkt.

Nagrody, oraz puchary ufundowane przez Miasto Oleśnica, w imieniu Urzędu Miasta wręczała pani wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja - Annie Zasadzie - za udostępnienie sali gry na potrzeby turnieju. Turniej sędziował Artur Paprocki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy w przyszłym roku na kolejne turnieje.