Za nami Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sycowa

Klaudia Kłodnicka
Od lewej: Łukasz Wójcik, Paweł Ciemny, Maciej Karaba, najmłodszy zawodnik - Szymon Ciemny oraz burmistrz. mat. organizatora
W dniach 15 i 16 maja r. na kortach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Syców.

W tym roku w turnieju wzięło udział 19 zawodników z Sycowa, a także Międzyborza oraz Wrocławia i Poznania. Na uwagę niewątpliwie zasługuje fakt, że w zawodach wystartował – 12-letni Szymon Ciemny, który na co dzień trenuje pod czujnym okiem swojego taty - Pawła. Młody tenisista bardzo dobrze zaprezentował swoje umiejętności, zyskując tym samym sympatię pozostałych zawodników jak i kibiców.

Ostatecznie zwycięzcą tegorocznego turnieju został Paweł Ciemny, który w finale pokonał 2:0 zwycięzcę poprzedniej edycji turnieju – Macieja Karabę. Trzecie miejsce zajął Łukasz Wójcik, natomiast czwarty był Kamil Jagodziński

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta za ufundowanie nagród i pucharów dla zwycięzców oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie za pomoc w organizacji turnieju.